Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

Moje komentarze

 • @Marky 13:14:31
  Panie Marky, panu zaś to nie tylko wykształcenia brakuje, ale kultury osobistej i ogłady zarazem.

  Ponadto, czytanie ze zrozumieniem, to ewidentnie nie jest pana mocną stroną. Joe Chal -autor problemowego dla pana tekstu, nie pisze pod pseudonimem "Demaskator."

  Więcej: na uniwersytecie, to naukę się dopiero zaczyna, a nie kończy. Tam się pan tylko dowie, co główny nurt ma do powiedzenia, ten uwikłany polityką. Proszę mnie rektorami polskich uczelni nie rozśmieszać, to przecież jest kadra ostatniego bastionu stalinizmu w Polsce, obok panów w togach z tzw. wymiaru "sprawiedliwości". Jak pan już weźmie korepetycje z czytania ze zrozumieniem, to proszę zajrzeć na portal www.nfa.pl Tam się pan dowie czym są polskie uniwersytety i skąd się wzięła kadra tam "nauczająca".

  Tym usilnym, na przekór faktom, klakierowaniem w przegranej sprawie (Opary), proszę się więcej nie ośmieszać.
  Żydo-bolszewickie słupy PRL-u
 • @carcajou on 22.01.2012 at 08:39:45
  Konflikt Opary z Bielewiczem jest dla mnie marginalny i tylko nominalny w mojej analizie, nie osądzam konfliktów w redakcji, gdyż jak pan sam rezolutnie raczył zauważyć, nic o nich nie wiem.

  Miałem inne wskaźniki, które były wystarczające dla mnie, i je przedstawiłem w notkach, na których oparłem swe wnioski (w cyklu tym przedstawione).
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @InaMina
  Ależ jak najbardziej, że tak, gdyż działam i myślę naukowo:
  "Dubito ergo cogito ergo sum" - Kartezjusz
  [tłum.: Wątpię, więc myślę, dlatego jestem]

  Jeśli tylko znajdę nowe wskaźniki, przeprowadzę nową analizę, wtedy będą nowe wnioski, jednak niekonieczne muszą być one inne.
  Tymczasem opieram się na takich wskaźnikach jakie miałem dostępne, a te przedstawiłem w notkach.

  Pozdrawiam,
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @carcajou
  "(...) cenzura poprzez "banowanie do piwnicy" - przecież jesteś na zakładkach. Nigdzie indziej byś nie mógł napisać tylu oszczerstw w stosunku do właściciela - zostałbyś momentalnie wykopany. Doceń to. Ty, jak wielu tobie podobnych, nie jest w stanie docenić niczego"

  - niestety, znowu jest pan w błędzie. Proszę spojrzeć, że nie ma mnie ani na pierwszej stronie, ani na zakładkach. Dziś mamy 22 stycznia 2012, cz. V cyklu opublikowałem dnia 21 stycznia 2012 w zakładce "Społeczeństwo" i już dziś mojego tekstu pan tam nie znajdzie. Cykl zacząłem 14 stycznia 2012 i rozmieściłem każdą część w innej zakładce: Rozrywka, Media Watch, Va Banque, Społeczeństwo, Praca.

  Teraz utrzymała się jeszcze na przewijanym pasku "nowych postów" moja notka w dziale PRACA, ale już jutro, jak dojdą nowe posty blogerów, zniknie i stamtąd. TOTALNA PIWNICA - jestem niewidoczny już po kilku dniach od publikacji dla przeciętnego odwiedzającego Nowy Ekran. Jak pan to nazwie, jak nie cenzurą?
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @Ryszard Opara
  Proszę zobaczyć co się stało, posadził pan niejakiego zakompleksionego i o niskim poczuciu wartości Pietkuna Pawła na rednaczowym stolcu (chłopcy niskiego wzrostu tak często mają) i od razu mu woda sodowa do łepetyny uderzyła. Jako były i chociaż krótkotrwały lekarz z Polski powinien pan wiedzieć, że takie udary mózgu, czy wylewy do mózgu zagrażają zdrowiu i życiu.

  Cytat z Pietkuna "(...) ktokolwiek będąc w moim domu miałby pluć na podłogę i obrażać gospodarzy. Takich gości się nie przyjmuje, albo ich wyrzuca."

  - ten chłopiec nie pojmuje, że jeśli NE nie będzie, jak w zapowiedziach było, portalem społecznościowym, czyli domem wszystkich blogerów-obywateli RP-Polaków, a nie jednego Pietkuna czy Opary, to tego domu-portalu nie będzie po prostu. Pietkun ma teraz uraz mózgu, więc nie ma czym to rozumieć, ale czy pan, panie Opara to rozumie?

  Mam też kilka pytań, jeśli byłby pan uprzejmy odpowiedzieć:
  1. Czy pana małżonka jest żydówką?
  2. W jakich okolicznościach poznał pan żyda Goldberga i kiedy?
  3. Kim był pański ojciec, czym się zajmował?

  Na koniec motto:
  CZY TEN PTAK KALA GNIAZDO, CO JE KALA. CZY TEN, CO MÓWIĆ O TYM NIE POZWALA ? !! - Cyprian Kamil Norwid
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @carcajou on 21.01.2012 at 09:08:33
  Zapoznałem się z zalinkowanym video, no cóż..., ja tam nie zobaczyłem, żadnego "bratania się" Opary z WPS, wyraźnie był w kontrze do wypowiedzi poprzednika, zapewne z WPS. Nie wiem, video nie pokazuje całego spotkania, a Bielewicz też prosił o niekomentowanie tamtego zalinkowanego wpisu jego autorstwa, więc się powstrzymuję. Nie chodziło mi, o jakieś wstawianie się za Bielewiczem, czy popieranie tego co mówił, co sobą reprezentował. Nawet nie czytałem jego blogu. Ja pisałem o Nowym Ekranie jako całości, i wskazałem ku uwadze czytelnika tylko, że był taki konflikt redakcyjny do samodzielnego zapoznania się na jakim tle. Ja nie jestem na pozycji, by zabierać stanowisko w tamtym ich konflikcie.
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @carcajou on 21.01.2012 at 08:58:21
  Oczywiście, oczywiście, nie kijem go, tylko pałą.

  Proszę się tak nie lękać, po tej mojej interwencji, "dobrodziej" to teraz i kolejne 2 000 zł dorzuci na LS ;-)
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @ALL
  Niejaki admin - Pluszak, właśnie nam udowodnił, że jednak ŁŁ kłamał w sprawie jego (redakcji) rzekomej niezależności od interesów i woli Opary, tymi słowy:
  "(...) gdyż jest pan wyżej w hierarchii moich zwierzchników."

  - innymi słowy, wiemy dobrze kto nam pensje płaci, z kim podpisaliśmy umowę o pracę, kto jest naszym pracodawcą, więc reagujemy szybciutko na każdą sugestię szefa. Yes, BOSS!
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @Ryszard Opara
  "(...) A naszą wspólną dewizą Nowego Ekranu jest brak cenzury."

  Jakże mi miło panie Opara, że dostąpiłem wczoraj aktu łaski. Cieszy mnie również, że wreszcie tę "naszą wspólną dewizę" postanowił pan wprowadzić w życie. Aczkolwiek chyba nie chce pan rówież, by NE zaczął być postrzegany jak Gazeta Wyborcza znana od dawna ze swej WYBIÓRCZOŚCI (czyli manipulacji), więc na akt łaski czekają jeszcze inni blogerzy: Joe Chal i jego "Fundacja", Alternatywa24, Costerin, Krzysztof Cierpisz - któremu oprócz przywrócenia wykasowanego tekstu z jego blogu, należy się jeszcze list z przeprosinami od redakcji.

  Redakcja wykazała niestety wielokrotnie, że nie posiada odpowiednich kwalifikacji moralnych, by podejmować strategiczne decyzje, jak chociażby te dla przykładu o banowaniu blogerów.
  W d.... mam przeszłość Opary i to kim jest!
 • @carcajou
  "(...) Oceniaj po czynach." oraz "Opara, Łazarz ...wyglądają na urodzonych farciarzy. Taka ekipa jest w stanie zrobić "coś z niczego".

  - oj tak, po czynach wlasnie oceniamy: cenzura poprzez "banowanie do piwnicy" wielu blogerow tutaj; prowadzenie wlasnej polityki ideologicznej przez adminow NE, Lazarza i Opare, zamiast obiecanej wolnej i niezaleznej przestrzeni publicznej do niczym nieskrepowanej debaty dla blogerow i komentatorow; usuniecie juz wielu profili blogerom, w tym "Fundacji" Joe Chala; usuniecie tekstu opozycjoniscie Krzysztofowi Cierpiszowi, w protescie czego sam odszedl z nE, traktowanie przez LL i Opare tego portalu jakich wlasnego prywatnego folwarku, a nie dobra spolecznego na ktore wszyscy blogerzy pracuja; relatywizm moralny, dwulicowosc i hipokryzja jako glowne pryncypia na ktorych stoi ten portal; itd. itp.

  To "cos", co jest robione obecnie na Nowym Ekranie, nie interesuje prawych wolnosciowcow, patriotow polskich i ludzi uczciwych.
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • Łabaja napisał ciekawy komentarz:
  @ForensicTools
  Kiedyś w Australii pracowałem przy renowacji, odnawianiu, remoncie domów. Dzięki znajomościom trafiłem na "listę rekomendacji" tamtejszego środowiska żydowskiego. Wille na wybrzeżu, w skale, luksus...
  Z czasem traktowali mnie jak swego i opowiadać o swoich losach, rodzinie, przeszłości...
  Nie czuli się skrzywdzeni wojną, wręcz przeciwnie, to ona pozwoliła im na ten luksus, na wyjazd do nowej ziemi obiecanej. Pieniądze? No cóż nawet wczasach komunizmu Jeine (90 lat - jedna z właścicielek willi) miała dochody 100 tys dolarów miesięcznie z INCO Pyskowice (1977) i powtarzała, że my tu wszyscy żyjemy dzięki głupim ruskom i polakom, którzy na nas pracują. Szczegóły? Nie chcę się chować pod "płyty chodnikowe" (treść telefonu).
  Obecne "słupy" to kolejny element (już końcowy) tej maskarady. I to jest bardzo czytelne, choćby fortuny "słupów".

  Łabaja 16.01.2012 01:31:22
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @mediator1991
  "(...) chcąc nie chcąc budujesz Pan pomnik Oparze."

  chcąc, jak najbardziej chcąc, taki pomnik "polskiego Dyzmy" albo "Dyzmów polskich" lub pomnik "Dyzmów z Polski" gdzieś powinien powstać fizycznie, ku przestrodze dla przyszłych pokoleń.
  Ryszard Opara został aresztowany!!!
 • @carcajou
  Wiem, jest pan poczciwym człowiekiem, jednak właśnie na barkach takich budowane jest zło na tym świecie. Proszę nie zapominać o tym.


  A teraz: "(...) Opara już dał rok temu 2000 zł na LS." - zatem nie był hojny ten pan biorąc pod uwagę opis majątku w magazynie "WPROST":
  "Ryszard Opara, Australia, 180 mln USD"

  Źródło
  http://www.wprost.pl/ar/53668/Klub-pieciu-kontynentow/?O=53668&pg=3
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @carcajou
  Myślę, że czas już skończyć podawać rękę Oparze i być jego gościem.
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @Andre Cholet
  Carcajou robi z siebie głupa, publicznie, gdyż uważa, że event: Las Smoleński jest tego warty, w którym jest zaangażowany. Liczy na wsparcie finansowe na ten zbożny cel, a jest z tej dwulicowej moralności, która uczy, że cel uświęca środki. Podjął się na ochotnika tej rozpaczliwej obrony RO, gdyż jak sam stwierdził Opara ma węża w kieszeni, więc coś z tym dawaniem kasy nie jest tak łatwo ;-) zatem Carcajou liczy, że już nie "wazeliną" ale już tą adwokaturą sobie zasłuży i wyrwie wreszcie te pieniądze od Opary.

  Well..., jak to źle osądzać tego pana, przecież Carcajou nie chce dla siebie, on chce na Las Smoleński, na ten zbożny cel.

  Rozumiem Carcajou, ale gdzie jego honor (?).
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @Pirx
  Sam pan sobie zaprzeczył, i to w jednym komentarzu. Co pan bierze?

  Najpierw: "piszesz pan bzdury", by zaraz dodać: "oczywiście, jeśli wyczuli, że gościa łatwo zwerbować - to mieli pretekst. trudno by nie wykorzystywali".

  Oj... ziomki, ziomki ;-)
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @zaczarowana dorożka
  Panie "dorożka" ja mam wątpliwości, czy pan wie, że w Australii porozumiewamy się w j. angielskim ;-)

  Gdyby pan znał język Szekspira, to zapoznałby pan się z treścią oryginału dokumentu najpierw, do którego link widnieje we wstępie, a nie robił z siebie głupka. Tam jest wszystko wyjaśnione, skoro kwestionuje pan moje polskie tłumaczenie, gdzie wyraźnie jest napisane, że dostał tymczasowe pozwolenie, nie jako lekarz, ale kandydat na lekarza, w Polsce to się kiedyś nazywało wdzięcznie TERMNATOR :-) a u nich OBSERVER, PROVISIONAL, INTERN, REGISTRAR, czyli wszystkie te terminy odnoszą się do osoby, która otrzymuje trening w tej czy innej postaci, jeszcze się uczy. CZY TO JASNE?

  Jakkolwiek dotknął pan, zapewne przez przypadek, ważnego społecznego problemu, faktycznego wykorzystywania emigrantów w Australii, czyli zatrudnili Oparę jako praktykanta, płacili mu marne grosze, jak to praktykantowi, ale wymagali, by wykonywał robotę RMO (Resident Medical Officer) i to często bez żadnego nadzoru, to tyczy się większości emigrantów we wszystkich zawodach. Znam opracowania ekonomiczne, w których się nawet mówi wprost, że na eksploatacji ekonomicznej emigrantów stoi cała tutejsza gospodarka, teraz do tej gospodarki doszło jeszcze tylko wydobycie surowców mineralnych kupowanych przez Chiny w gigantycznej skali. Jednak eksploatacja emigrantów się nie skończyła.
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @mediator1991
  He,he ..., dobra historyjka, jakoś tak całkiem dobrze mi pasuje do polskiej kultury chłopo-katolików ;-)
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @carcajou
  "Udowodnij to"

  - proszę się nie martwić, będą przecież następne części tego cyklu, zapowiada się na długi cykl ;-)

  Skoro ma pan wejścia w redakcji, to może załatwi pan 1 stronę dla niego?
  Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. IV
 • @Ewidentny Oszust
  Brawo! :-)
  Napaść na Iran i III W.Ś. potwierdzone!

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY