Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
90 postów 996 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

(cz. 3) Wirus w koronie – kolejna odsłona doktryny szoku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Tylko kryzys, naturalny lub sztucznie stworzony, prowadzi do realnej społecznej zmiany” – Milton Friedman (guru JKM, Gwiazdowskiego, KoLibra i korwinowców)

 

Po raz pierwszy ten skok na kasę i narodowe dobra (jak złoża naturalne), tę w Polsce bardziej znaną jako tzw. terapię szokową Jeffreya Sachsa (kolejny żyd), zastosowano w Chile w ramach zamachu stanu generała Augusto Pinocheta w 1973 roku, gdy jego poprzednik – Salvador Allende – odmówił judesejskiemu kapitałowi żerowania w kraju Chilijczyków na naturalnych złożach, co międzynarodowy żyd w swoich międzynarodowych mass mediach lansował potem uparcie, wszem i wobec, jako ekonomiczny „chilijski cud”. Jak tylko judesejskie banki i korporacje sowicie na Chilijczykach się obłowiły, to zaraz przyznały Friedmanowi nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii.

 

Jednak, w opozycji do starego Friedmana, uaktywniła się inna żydowska rodzina, spośród której najsłynniejsza jest Naomi Klein, moja żydo-kanadyjska rówieśnica, która zasłynęła publicznie alter-globalnym piśmiennictwem, i całkiem dobrze (moim zdaniem) przedstawiła międzynarodowej publiczności, o co „kaman” z tą doktryną szokową z Polski, Rosji i Chile, której obecny „wirus w koronie” (COVID-19) jest kolejną (tym razem globalną) odsłoną tego, czego Polacy i Rosjanie już doświadczyli w latach 90’, a Chilijczycy w latach 70′, czyli wywłaszczenia i nowego (ekonomicznego) niewolnictwa. Naomi wydała w 2007 roku świetną książkę, pt. „The Shock Doctrine: The Rise of Disaster Capitalism”, której egzemplarz mam oczywiście w swym posiadaniu, poświęciła tam Polsce 23 strony. Pierwsze polskie wydanie ukazało się w lutym 2009 roku nakładem wydawnictwa Muza, a drugie w lutym roku 2011, pt.” Doktryna szoku: jak współczesny kapitalizm wykorzystuje klęski żywiołowe i kryzysy społeczne”. Klein opisuje w tej książce (polecam też jej „No logo”) jak świat podbijany jest przez rozbójniczą strategię wymuszania „wolnego” rynku, w amerykańskim rozumieniu „wolnego handlu”. Obnaża, jak współczesny kolonializm amerykańskich przedsiębiorstw wykorzystuje to, że niektóre kraje i narody znajdują się w stanie tytułowego szoku, przytaczając szereg przykładów z okresu powojennego historii najnowszej, albo są sztucznie i planowo szokowi poddawane. Przykłady najnowsze, z epidemiami ebola w AfryceSARS w Azji, czy obecnie COVID-19 już globalnie.

„Disaster capitalism” – use the desperation of disaster to make profit [tłum.: „Kapitalizm katastrofy”  wykorzystać rozpacz i bezsilność w katastrofie, żywiołowej klęsce, losowego  lub sprowokowanego nieszczęścia, aby zarobić.] 
„The shock doctrine” – use shock to push unpopular policies [tłum.: „Doktryna szoku”  użyć szoku, aby przepchnąć niepopularną politykę.]

Dalsza część wpisu: kliknij TUTAJ

 

 

 


 oryginalnie tekst pochodzi z 3. kwietnia br., opublikowany na

https://socjologiakrytyczna.wordpress.com/2020/04/03/wirus-w-koronie-kolejna-odslona-doktryny-szoku/


 - przedruk za zgodą autora.
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Kiedy naród Irlandzki starcił swój ojczysty język na rzecz brytyjskiego okupanta.
  To samo spotka Polaków. Wpis zarejestrowany na Quora – portal wiedzy
  Question:
  When did the average Irish person start to speak English instead of Irish Gaelic? Did the transition happen in different times in different places, classes or professions?
  Answer:
  A few years ago my father told me a matter of fact story which was actually really, really sad. He was born in 1936 and grew up on a farm in the west of Ireland. His father would have been born in the 1910’s and I’m guessing that his grandparents would have been born around the 1880’s.

  When my father went to school in the 1940’s they were taught through English but were taught very little Gaelic. He described sitting at the dinner table with his parents and his grandparents – he could speak fluent English but no Gaelic. His parents could both speak fluent English and fluent Gaelic. His grandparents could speak fluent Gaelic but little or no English. He could not converse or communicate with his own grandparents but through his parents. That’s how quickly it happened for his family, in the space of two generations, the transition from speaking Gaelic to English took about 50 years.
  Author: Gerard Wall, Dangerous free-thinker. Visited 69 cities in 28 countries, Updated Apr 12, 2020
  Source: https://qr.ae/pNrWCm
 • @Demaskator. 06:38:18
  "Why so serious?" :)

  "That’s how quickly it happened for his family, in the space of two generations, the transition from speaking Gaelic to English took about 50 years."

  To działa w dwie strony.
  Przejście z angielskiego na celtycki może nawet zabrać mniej czasu.

  "To samo spotka Polaków."

  My zachowaliśmy swój język mimo 123 lat ostrej germanizacji i rusyfikacji więc analogia do Irlandii nietrafiona. Więcej optymizmu.
 • @kowalskijan584 08:25:34
  To, co robili z nami Niemcy, czy Rosjanie podczas zaborów, to było przedszkole w porównaniu z tym czego się dopuścili Brytole względem Irlandczyków. Znasz panie kolego angielski zdaje się, więc proszę bardzo, oto fakty:

  https://www.youtube.com/watch?v=qrHVX1lrroY

  https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Famine_(Ireland)

  ale niektórzy próbują wmówić, że to mity, obecnie również mamy lansowaną narrację na świecie, że Polacy zaczeli IIWŚ, byli sojusznikami Hitlera i masowo mordowali żydów:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Irish_slaves_myth

  Brytolom w bestialstwie dorównują dziś tylko syjoniści, patrz Palestyna
  https://socjologiakrytyczna.wordpress.com/2011/03/30/wojciech-mann-23-dni-meki-pacyfikacja-palestynczykow-przez-zydow/

  https://socjologiakrytyczna.wordpress.com/2011/03/31/cz-ii-wojciech-mann-23-dni-meki/
  A pragnę przypomnieć, że naszym umęczonym krajem władają właśnie syjoniści, więc neo-hebrajski będzie tym narzuconym językiem okupanta, już niebawem. Zacznie się najpierw od podwójnych nazw w urzedach i na ulicach. Wspomnisz moje slowa.
 • @Demaskator. 12:30:21
  "Znasz panie kolego angielski zdaje się, więc proszę bardzo, oto fakty:

  https://www.youtube.com/watch?v=qrHVX1lrroY

  https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Famine_(Ireland)"

  Znam je. Ale wyrabianie sobie opinii na podstawie pojedynczego, tkliwego wyznania jakiegoś Irlandczyka ktorego rodzice z niewiadomych przyczyn nie uczyli cletyckiego to bardzo ryzykowna sprawa.

  "A pragnę przypomnieć, że naszym umęczonym krajem władają właśnie syjoniści, "

  To zacznij szukać jak sie tego nalotu pozbyć a nie narzekasz jak baba.
 • @kowalskijan584 19:05:45
  Widzę, że rozmawiam z kolejnym polskim wujkiem - Dobra Rada: "To zacznij szukać jak sie tego nalotu pozbyć...", rozumiem, że jako rasowy polski samiec (nie-baba) już znasz panaceum na problem - więc gdzie są twoje publikacje, by o tych twoich mądrościach-zaleceniach poczytać? Więcej, gdzie są twoje akcje walki z syjonizmem, skoro wiesz jak się to robi? Naród polski i palestyński postawiłby ci pomnik.

  W Irlandii byłem osobiście, rozmawiałem z wieloma Irlandczykami, zreszta nie trzeba być nawet w Irlandii, by z nimi mieć kontakt i rozmawiać o ich dziejach, są rozsiani jak Polacy po całym świecie, też jest pełno literatury w temacie, więc nie jest to żaden odosobniony "jakiś Irlandczyk". To tylko przykład sieciowego wpisu świadka historii obrazującego problem, który ja wam tu przedstawiam, by Was (rodaków) zmusić do myślenia i może działania - na razie jedynym obserwowalnym działaniem jest wybieranie syjonistycznego żydo-PiSu na kolejne kadencje w Polin.
 • @Demaskator. 01:51:08
  "Widzę, że rozmawiam z kolejnym polskim wujkiem - Dobra Rada: "To zacznij szukać jak sie tego nalotu pozbyć...", rozumiem, że jako rasowy polski samiec (nie-baba) już znasz panaceum na problem - więc gdzie są twoje publikacje, by o tych twoich mądrościach-zaleceniach poczytać? "

  Klikasz w podpisik kowalskijan584 i masz wszystkie moje posty oraz komentarze po których możesz mnie ocenić.

  Dla porzykładu, ostatnie moje wpisy.

  "NWO,Polak,COVID-19"
  "Trochę uwag psychologiczno-socjologicznych o Polakach."
  "Jest 10 kandydatów na prezydenta."
  "Iść czy nie iść?"
  "PiS i PO mają alternatywę"
  "Wcale nie trzeba głosować na "mniejsze zła" typu
  PO,PiS,PSL,SP,Kukiz,SLD, .N itp."
  "Idą wybory więc przypominam "osiągnięcia" PiS i PO-PSL."

  Jak to mówią Angicy, sorry, ale nie mam 2 mld jak TVPiS. Jestem zwyczajnym człowiekiem, bez wielkich dochodów i jedyne co mogę to próbować przekonać ludzi uzywając darmowych portali.
  Ciężko idzie ale za jakiś czas będą efekty.

  "(...) by Was (rodaków) zmusić do myślenia i może działania - "

  Chcesz zmusić do myślenia ludzi strasząc ich i nie próbując nawet podać rozwiązań?
  Takich straszycieli to my mamy w Polsce na pęczki.
 • @kowalskijan584 09:11:52
  Stary, ja tu jestem jednym z pierwszych blogerów na tym portalu, wiesz ilu juz tu było przed tobą wujków Dobra Rada, wiesz ile juz tu piany bezowocnej naprodukowano, a głupoty ile polskiej pospolitej całe masy tu wylano?

  Zatem, moze wstrzymaj się z instrukcjami do mnie jak się poruszac po tym portalu. Mowa była nie o twoich przemyśleniach na życie, tylko ponoć miałeś panaceum na pozbycie się syjonizmu z Polski. Pisz na temat, a nie jak baba o wszystkim.
 • @Demaskator. 11:31:48
  " Zatem, moze wstrzymaj się z instrukcjami do mnie jak się poruszac po tym portalu. "

  Najpierw pytasz gdzie można przeczytać co piszę a potem obrażasz się, że Ci wyjaśniam?

  Cyt.
  "(...) więc gdzie są twoje publikacje, by o tych twoich mądrościach-zaleceniach poczytać?"

  "(...) tylko ponoć miałeś panaceum na pozbycie się syjonizmu z Polski."

  Ja? Nigdy czegoś takiego nie napisałem. To Ty tak sobie wymyśliłeś.
  Ja tylko mówię, żeby nie narzekać ciągle tylko zacząć szukać rozwiązań.
  Ale gdy przychodzi do myślenia o rozwiązaniach i działaniu to tacy jak Ty nagle traca rezon.

  Z mojej strony koniec rozmowy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY