Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

Do polskiego katolika - głupka i paranoika

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chciwość vs. Ignorancja i Grzech zaniedbania

Triada Społecznego Zła: Chciwość versus ignorancja i grzech zaniechania
- z cyklu: jak magister do doktora 
 
Panie Waldku,
pyta Pan dlaczego w tej naszej nieszczęsnej ojczyźnie ciągle bieda, życie to czarna rozpacz, a młodzi uciekają masowo za granicę i ... kiedy to się skończy.
 
Skończy się wtedy, kiedy większość rodaków tego zechce. Na razie widać..., że nie chcą. Nie chcą i przyzwalają, ... sobie i innym. Przyzwalają na podwójne standardy, w Polsce powszechnie znane i nazywane moralnością Kalego (H. Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy”), co jest głównym elementem zacofania cywilizacyjnego naszego kraju, jak i zresztą innych tzw. dzikich krajów w świecie, w stosunku do Zachodu.
 
A przecież mamy w Polsce powiedzenie: nie czyń drugiemu co tobie niemiło - jednak mało kto, chce to wprowadzać w życie. Martwe powiedzenie, więc i martwa Polska. A w martwej Polsce nikt przy zdrowych zmysłach nie chce przecież żyć.
 
 Ten nasz brak samodyscypliny dopełnia Triada Społecznego Zła. Przyczyna wszelkich społecznych tragedii, ludzkich nieszczęść i zbrodni. Jest nią, w zdegenerowanym modelu społecznym, dychotomia: Chciwość (pieniądze, władza, socjopatia) u jednych kontra Ignorancja (brak wiedzy) i Lenistwo (zaniechanie, zaniedbanie, nieobowiązkowość, niedbalstwo), u drugich.
 
Mamy zatem stronę aktywną (tę działającą) i pasywną (tę w błogim stanie społecznej hibernacji, zdawałoby się). Obie muszą zaistnieć aby Zło Społeczne uaktywniło się i dopełniło.
 
Tak wygląda właśnie świat i życie ludzi półdzikich, w nierozwiniętych i zapóźnionych cywilizacyjnie systemach społecznych. Coś jak w Polsce, nieprawdaż?
 
Pisząc "cywilizacja" mam tu na myśli rozwój kultury społecznej, a nie samą zdolność posługiwania się gadżetami czy rozwiązaniami wysokiej technologii przemysłowej przez niektórych. Zresztą, jak w przypadku Polski, otrzymanej z zewnątrz.
 
Profesor Mazur wyraził to tak:
"Nie bój się wrogów - w najgorszym razie mogą cię zabić. Nie bój się przyjaciół - w najgorszym razie mogą cię zdradzić. Strzeż się obojętnych - nie zabijają i nie zdradzają, ale za ich milczącą zgodą mord i zdrada istnieją na świecie." (w: Marian Mazur; 1970, „Historia naturalna polskiego naukowca”)
 
A Marszałek Piłsudski, sfrustrowany pasywnością rodaków, powiedział: " Dla Was można zrobić wszystko, z Wami ... nic !!!".
 
Proszę, więc Panie Waldku uświadomić rodakom, że dopóki będą pasywni, stosujący podwójne standardy (dla siebie konfiturki, a dla innych groch), jak też z ciągłym brakiem szacunku do współobywatela (patrz: np. administracja Salon24), dopóty Polska będzie smutnym, przykrym krajem...
 
 
Motto:
CZY TEN PTAK KALA GNIAZDO, CO JE KALA. CZY TEN, CO MÓWIĆ O TYM NIE POZWALA ?!!
- Cyprian Kamil Norwid

KOMENTARZE

 • @
  //Chciwość vs. Ignorancja i Grzech zaniedbania//

  Co jest przeciwieństwem tego i gdzie ma żródło?

  Nie przyszło Panu do głowy, że tu nie rządzą Polacy?
  Kto tu rządzi teraz?
 • @demaskator
  Przesadził Pan z tym tytułem. Mocno.

  Duża część społeczeństwa nie jest ani głupia, ani paranoiczna. Nie jest też chciwa, ani bierna.

  Po prostu przy obecnym - narzuconym nam - ustroju - nie jest łatwo się zorganizować, a liderzy saąnatychmiast namierzani i nierzadko prześladowani karnie przez władzę (pod wymyślonymi zarzutami), aby tylko ich spacyfikować.

  Jestem przeciwnikiem odbierania poczucia dumy narodowi polskiemu.
 • Prawda was boli... ma boleć !!! Dla naszego wspólnego polskiego dobra.
  No właśnie. Polskiemu katolikowi najciężej przychodzi zrobić własny rachunek sumienia: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Zawsze winni oni, ci inni, nigdy my.
  Nie ma sprawy, ci inni docisną wam, wobec takiej hipokryzji, jeszcze bardziej śrubę, będziecie ryczeć jak barany na rzezi za swoją własną hipokryzję.

  Do tych co tu próbują insynuować jakieś głupoty względem mojej osoby: nie jestem ani od PO, ani od żadnych lewaków, ani od żadnych innych popaprańców. Jestem niezależny, spod znaku zdrowego rozsądku, socjologicznej prawdy i faktów.
 • @circ
  Ja wiem, że nie rządzą Polacy, ale kto ich dopuścił do rządzenia?
  Odp: MY, durny polski naród.
 • @Demaskator.
  "My, durny polski naród"

  Żaden Amerykanin by tak nie powiedział o społeczeństwie Ameryki.

  Niech Pan tak nie mówi. Są narody, które są zainteresowane tym, by Polacy mieli niskie poczucie wartości. Pańska stylistyka jest im na rękę.

  Nie tędy droga.
 • ale dlaczego do katolika?
  ???
 • @Demaskator.
  pewno że ciężko przychodzi zrobić rachunek sumienia, bo i odkupić grzechy potem trzeba. Ale przychodzi. Przynajmniej raz w roku, razem z refleksją i postanowieniem poprawy. I gdzie ta hipokryzja?
 • Demaskatorze
  Poruszyłeś temat, który ja nazwałem wprost jako schizofreniczny relatywizm obywateli RP i opublikowałem kiedyś na Salonie oraz całkiem niedawno tutaj na NE jako:
  http://miltonha.nowyekran.pl/post/1961,schizofreniczny-relatywizm-obywateli-rp-wznowa
  Jednak nikogo ten tekst wtedy nie poruszył na tyle, by cokolwiek skomentować, choć artykuł miał 90 odsłon.
  dlatego dałem sobie spokój z udowadnianiem, żeśmy wszyscy (no może nie wszyscy) dwulicowe s..syny. Brak komentarzy u mnie, to właśnie ta grupa obojętnych, których obawia się najbardziej i słusznie, prof. Mazur.

  Jednak ani Ty an ja ani nikt inny nie weźmie narodu na kolano i nie przetrzepie mu skóry ani nie nakłądzie do głowy, jeżeli nie zrobią tego rodzice i nie pomogą w tym nauczyciele. Wcześniej. Duuużo wcześniej.

  Dzisiaj, dla znacznej większości, jest już za późno.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  Dokładnie Milton Ha. Choć jeden mnie tu rozumie ;-)
  No faktycznie w dwóch to nic nie zrobimy. Dlatego ja już 6 lat temu salwowałem się ucieczką od rodaków-prostaków, ale tożsamości nie da się wymazać. Polakiem się urodziłem, Polakiem umrę. Moje fatum, mój ból.
 • @Rebeliantka
  No niestety droga Rebeliantko, Polacy to raczej chełpią się megalomanią - tu jest problem, nie zaś w niskim poczuciu własnej wartości. Tak, Amerykanin by tak nie powiedział, ale do USA ciągną zastępy emigrantów z całego świata. Do Polski nikt nie ciągnie, z Polski większość chce uciec. Widzi pani tę różnicę?

  To samo tyczy Australijczyków, oni mają za co kochać swój kraj i szanować innych Ozich (Aussies). Niedawno widziałem wytatuowany napis u pięknej młodej australijskiej dzieczyny w widocznym miejscu na szyi:
  "Aussie made and Aussie owned" - chodziło o to piękne ciało noszące tę żywą reklamę patriotyzmu: [tłum.] "własność australijska, zrobiona przez Australijczyka".

  Chciałbym dożyć czasów, że Polacy z dumą będą chcieli chwalić się wszystkim, że są Polakami. Ja tymczasem się wstydzę z tego powodu, a powodów jak wiemy jest zbyt dużo ;-(
 • @Demaskator.
  taka jest prawda. I nie ma co kluczyć i udawać, że Polacy to dumny naród. To rzeczywiście prostactwo i bezmyślność. Widzą co się dzieje wkoło dalej głosują na złodziei i zaprzańców. I nikogo to nie boli. Trzeba wiać stąd jak najdalej! Tu już nic dobrego nas nie czeka; tylko złodziejstwo i kłamstwo.
 • @Molier, Milton Ha, Demaskator
  Są setki tysięcy Polaków, których działania publiczne zasługują na szacunek.

  Nie wolno wrzucać ich do wspólnego worka z napisem "prostactwo i bezmyślność".

  Zapytam w Waszym stylu, a co Ty zrobiłeś dla Polski - Demaskatorze, Molierze, Miltonie Ha? Zrobiliście wszystko, co możliwe?

  Służba krajowi to nie jest przede wszystkim ubliżanie innym Polakom.
 • @Rebeliantka
  No dobrze. Ale jak określić naród, który zachowuje się irracjonalnie. Byłem w komisji wyborczej i duża część głosujących demonstracyjnie głosowała jawnie na Komorowskiego. Po południu widziałem w kościele tych samych ludzi przystępujących do sakramentu. Inny przykład: JP II wzywał - "Brońcie krzyża". Wysoko postawiony "działacz religijny" (za Anodiną) o obrońcach krzyża : "sekta". Czy to jeszcze nie durnota? A może to nie Naród Polski? A ci przystępujący do komunii i ten biskup to nie katolicy?
 • @łowca
  Czy cały naród głosował na Komorowskiego? Czy cały naród nazywa ludzi broniących Krzyża sektą?

  Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. To błąd metody, który nie pozwala zaprojektować własciwych środków do osiagania celów.

  Są Polacy, stanowiący mocne strony tego Narodu. I są ludzie byle jacy.

  Na razie ci drudzy określają obecne status guo w Polsce. To się skończy.
 • @Rebeliantka
  Co z tego, że nie wszyscy. Kilka jaskółek wiosny nie czyni. Trend jest ważny, jak zachowuje się większość. A polska większość jest taka jak z przykładów "łowcy" powyżej.
 • @Nathanel
  A pan co - psycholog? Psychologię to akurat ja studiowałem. Ale w jednym się z panem zgodzę: jestem ofiarą komunizmu i ofiarą polskiego katolicyzmu. Nie jestem w tym bólu sam, was wszystkich to dotyczy. Ja mam tylko odwagę i zdolność stawić temu czoła. Bez tego oczyszczenia, katharsis jako zbiorowej terapii, Polska będzie wciąż domem dla wariatów i nerwowo chorych, a Polacy będą do niczego więcej niezdolni jak stoicko poddać się neoniewolnictwu. Syjoniści i reszta już zacierają ręce.
 • @Shork
  Dlatego, że jesteśmy aktualnie na katolickim portalu. To oczywiście dotyczy większości Polaków, ale pamiętajmy dane GUS'u. Polacy podawali w 90%, że czują się katolikami.
 • @Rebeliantka
  Zadała pani pytanie: "Zapytam w Waszym stylu, a co Ty zrobiłeś dla Polski - Demaskatorze, Molierze, Miltonie Ha? Zrobiliście wszystko, co możliwe?"

  Odp. A moja niestrudzona walka z polską ignorancją to mało. Lata studiów formalnych i nieformalnych w naukach społecznych, by dojść do istoty rzeczy tych polskich problemów, to mało. Niech każdy robi to dla Polski do czego ma kwalifikacje i talent.
 • @Demaskator.
  //"Ja wiem, że nie rządzą Polacy, ale kto ich dopuścił do rządzenia?
  Odp: MY, durny polski naród."//

  Mówi Pan o ludziach zmylonych przez telewizję i o sfałszowanych wyborach?

  Krzystek, niech się Pan modli o wiarę, a z nią dostanie Pan rozum.
 • @circ
  Zatem dlaczego dali się zmylić przez tę telewizję? Gdzie zamknęli swoje mózgi?

  Nie ! Nie ma usprawiedliwienia dla tych ludzi !

  Ps. Pisanie o sfałszowanych wyborach, to już lekka przesada. Wasza katolicka paranoja i hipokryzja sięga już zenitu.
 • @Demaskator.
  Dla pełnej jasności.
  Moje posty nikogo nie obrażają. Nie walczę z żadną religią ani poglądami. JA wyłącznie staram się demaskować obłudę, fałsz i pobudzać do myślenia. Ponieważ zauważam zasadnicze różnice między nami, to proszę mnie nie wrzucać do swojego worka tylko z tego powodu, że jakieś moje słowa "pasują" do Pańskiej wydumanej teorii.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka
  Czym sobie zasłużyłem na wrzucanie do jednego worka z Demaskatorem?
  Czytałaś Rebeliantko wszystkie moje teksty czy tylko, tak jak tutaj Demaskator, wykorzystałaś moja opinię i źle ją zrozumiawszy komentujesz?

  Proszę, nie osądzaj pochopnie.

  Pozdrawiam
 • @Demaskator.
  Zgadzam się z Panem, że znaczna część polskiego społeczeństwa zachowuje się niekompetentnie i nie po obywatelsku.

  Myli się Pan co do proporcji. I jest to błąd socjologa. Większość Polaków nie akceptuje tej władzy. Bezsporne jest, ze w obecnych warunkach ustrojowych jest bardzo trudno zorganizować się przeciwko niej. Za bunt wielu ludzi płaci najwyższą cenę (m.in. pozbawienia wolności).

  Rażącym Pańskim błędem jest twierdzenie, że to polski katolicyzm ma być winien obecnej polskiej sytuacji.

  Wprost przeciwnie, odzyskanie suwerenności i zbudowanie prawego państwa dokona się siłami katolików i potężną siłą napędową tych zmian będzie etyka katolicka.
 • @Milton Ha
  Sorry, ale zdenerwował mnie Twój komentarz o "schizofrenicznym relatywizmie obywateli RP". Za dużo w nim dużych kwantyfikatorów.

  Z tego powodu nie byłam wobec Ciebie sprawiedliwa.
 • ple ple
  Tekst zawiera tyle aluzji do tubylca zwanego Niewiadomo Kogo, że sam nie wiem o co chodzi...
 • @Demaskator.
  "A moja niestrudzona walka z polską ignorancją to mało. Lata studiów formalnych i nieformalnych w naukach społecznych, by dojść do istoty rzeczy tych polskich problemów, to mało. Niech każdy robi to dla Polski do czego ma kwalifikacje i talent".

  Właśnie. Inteligent, jak Pan, robi tylko to, do czego ma kwalifikacje. I wyjeżdża na zachód.

  To, kto ma budować nowy ustrój? Robotnik, rolnik? Do czego innego mają kwalifikacje. Więc kto? Bezdomny, bezrobotny, nie posiadający wiedzy o możliwych rozwiązaniach ustrojowych?

  kto ma zbudować tą "rewolucję"? I przy pomocy jakich środków?

  Zamiast zniesławiać Polaków-katolików, wszystkich, po równo, niech Pan zaproponuje konkretne rozwiązanie.

  Bo jak na razie, to z Pańskich enuncjacji wynika tylko, że Polacy mają się wyrzec wiary katolickiej.

  Więc proszę o program. 10 punktów programowych, poproszę.
 • @Milton Ha
  A pisał pan u siebie na blogu o schizofrenii u rodaków, ja widzę, że ambiwalencja nie jest i panu obca, ale też i odwagą cywilną pan nie grzeszy również. Trzęsie pan portkami przed ostracyzmem? Na tanią popularność pan łasy? To już nie o wolną myśl panu chodzi, nie o prawdę?Nieskrępowaną układami, koteriami, schematami, jakkolwiek bolesna by ona nie była dla części tutejszego towarzystwa wzajemnej adoracji. To o Polskę tu ma chodzić, czy o łąskawą przychylność kolejnej polskiej kliki? Z taką postawą wybory chcecie wygrać? Niedoczekanie wasze. Ot, przykład osobowy hipokryzji tu mamy. Rozczarował mnie pan.

  Napisał pan: "JA wyłącznie staram się demaskować obłudę, fałsz i pobudzać do myślenia." - ... i co pobudził pan kogoś do myślenia? Byłem pierwszy po 5 dniach od publikacji, który odniósł się do pańskiego tekstu komentarzem.

  Nie pozdrawiam, z takimi kunktatorami jak pan mi też nie po drodze.
 • @Rebeliantka
  Napisała pani: "Większość Polaków nie akceptuje tej władzy. Bezsporne jest, ze w obecnych warunkach ustrojowych jest bardzo trudno zorganizować się przeciwko niej"

  - ...na prawdę? Czy to nie za łatwe rozgrzeszanie się? Przy dzisiejszej technologii IT, przeróżnych narzędziach internetowych, portalach społecznościowych,itd.
  Pod notką Ciri http://circ.nowyekran.pl/post/1751,o-formie-i-procesie-poznawczym-jaki-ekran-jaka-polska#comment_9937

  odpowiedziałem p. Kujawskiemu tak:
  "Napisał pan:"A kto zabrania Panu budowania oddolnie ruchu społecznego lub partii??" - odpowiadam: fałszywa świadomość rodaków i lenistwo rodaków nie pozwala mi na budowanie ruchu. Próby podjąłem tutaj, "Ruch Przemiany Kulturowej" http://ludzie.onet.pl/kluby/m3p,,klub.html

  Nie można zbudować niczego oddolnie jeśli nie ma pierwszej kadrowej, czyli grupy o ustalonym i jednakowym światopoglądzie. Taki światopogląd można byłoby wypracować w debacie publicznej. A mamy dziś Internet i narzędzia z nim związane aby się komunikować i wypracowywać potrzebne stanowisko do zawiązania takiej grupy. Problem w tym, że moje idee nie są nośne w polskim społeczeństwie, więc nie mam "folowersów". Jak chociażby Pitagoras w starożytności miał.

  Napisał pan: "nie cierpię, gdy ktoś narzeka na rzeczywistośc, która nas otacza zamiast aktywnie ją zmieniać.Skoro Koledze Demaskatorowi nie podobają się partie w takim kształcie w jakim są na scenie politycznej to powinien działać a nie narzekać." - a co pan myśli co ja tu robię na nE i skąd ta aktywność w innych miejscach w sieci? Ale dopóki nie znajdę zwolenników, sam nic więcej nie zrobię poza głoszeniem idei, prawdy,faktów i walczenia z ignorancją rodaków. Wszystko to robię pro publico bono, za zupełną darmochę, jak Sokrates. W "nagrodę", jak wiadomo, Sokratesa jego rodacy skazali na śmierć pod zarzutem: mieszania młodzieży w głowach zbędnymi naukami.

  Pamięta pani, Rebeliantko na Szalomie24.pl moje lubczasopismo RPK?

  Taka jest tam winieta:

  !!!*~RUCH PRZEMIANY KULTUROWEJ~*!!! Zapraszam tu wszystkich chcących pogadać o polskiej kulturze (cywilizacji), poddać ją krytyce, by wyłonić nową jakość naszego codziennego polskiego życia i założyć nasz oddolny ruch Polskiej Zmiany Kulturowej. Uda się to jeśli na drodze konstruktywnej dyskusji ustabilizujemy jedną wspólną świadomość i jeden wspólny światopogląd. Wtedy możemy zacząć działać w Ruchu na rzecz Zmiany Polskiej Kultury.

  Chętnych do dyskusji nie było tam wielu, byli tylko zainteresowani publikacją swoich notek. Nastawieni tylko na NADAWANIE. ODBIERANIE nie interesowało ich. Mowa o naszych rodakach. To z kim tu działać?
 • @Rebeliantka
  Napisała pani"Więc proszę o program. 10 punktów programowych, poproszę."

  - ech, sądziłem, że zna pani moje teksty. Proszę bardzo, od 17.10.2010r. na moim blogu wisi tekst "21 postulatów dla Polski dzisiaj" http://socjologiakrytyczna.blog.onet.pl/21-postulatow-dla-Polski-dzisi,2,ID413971566,DA2010-08-17,n
 • @Demaskator.
  Wiele grup buduje ruchy oddolne.

  Jeśli nie są to ruchy skupione wokół Pana, to ich nie ma?

  Nie znalazłam tych 21 postulatów. Link się nie otwiera, a 17 października zamieścił Pan tekst:
  "Cele narodowe Wyspiańskiego wciąż aktualne - to klęska !!!"

  Sorry, ale dzisiaj nie będę się już zajmowała poszukiwaniem Pana programu. Ktoś kto chce za sobą pociągnąć ludzi, musi sam zadbać o to, aby jego wizja dotarła do nich. Na razie docierają niemiłe, nietrafne sformułowania o Polakach jako narodzie i postulaty wyrzucenia religii z przestrzeni publicznej, z czym się nie zgadzam.

  To na razie tyle.
  pzdr
 • @Rebeliantka
  Faktycznie, miał być czerwiec, nie październik, ale link jest prawidłowy - sprawdziłem.

  Ja nie pisałem nigdzie, że nie ma ruchów w Polsce. Napisałem, że moja propozycja ruchu nie zdobyła sobie jeszcze zwolenników.

  również pozdrawiam
 • Wreszcie przeczytałem, i nie wiem, skąd taka nagonka na taką notatkę
  co prawda nie zgdzam się z jej ostatecznym wnioskiem, ale że bierni są najgorsi, ale rzeczywiście, to dzięki nim istnieją ci najgorsi, i na dodatek mają się dużo lepiej, niż sprawiedliwi.
 • @interesariusz
  Mi też notka się podoba, choć nie do końca się z nią zgadzam.
  Ale jeśli większość komentujących (a raczej odsądzając od czci i wiary Autora) poprzestaje na przeczytaniu tytułu...
 • @Rebeliantka
  Och, miało być sierpnia, swoje postulaty napisałem w 30. rocznicę postulatów NSZZ Solidarność.
 • @autor
  Najlepszy wpis od powstania NE.
 • "Baju Baju , będziesz w Raju"
  Polacy zostali oszukani i stłamszeni od samego początku rodzenia się tej niby "Wolnej Polski" , jedyną wolność jaką im dano to paszporty , prawo glosu ? , uch i to jest wątpliwe , mowi o tym ferkfencja wyborcza , ludziska nie chcą glosować , pytanie: dlaczego ? . Free enrterprise ? Tylko tuzy ktorzy ukradli dobra narodowe egzystują , drobny przedsiębiorca ktory powinien być ważnym elementem gospodarki jest niszczony oplatami , podatkami , zusami , lokalnmi ukladami , brakiem poparcia rządu . Następne powiedzenie :"Ryba gnije od glowy" , proste ale prawdziwe :) Demaskator , be serious
 • @Autor
  Artykuł bardzo cenny, gdy mi ktoś przypomni, że jestem głupkiem i paranoikiem, to od razu od tego staję się lepszy... ;)

  A na serio - to czy oprócz Mazura interesował się pan może tematami związanymi z socjocybernetyką?
  Ja jakiś czas temu trafiłem na stronę polskiportalnaukowy.com, i znalazłem tam sporo ciekawych
  rzeczy...

  Pozdrawiam
 • @Ciemnogrodzianin
  Tak, zaznajomiłem się, Janusz Korwin Mikke był nawet słuchaczem prof. Mazura. Dlatego jestem sympatykiem aktywności JKM. Na niego głosuję i jego partię WiP [Wolność i Praworządność] popieram.

  Spuścizna prof. Mazura jest niesamowita, nawet jeździł do USA i w CIA wewnętrzne wykłady robił.
  Tak więc nasz wielki naukowiec pomógł Usraelowi ulepszyć ich technologię inżynierii społecznej do globalnego sterowania masami ludzkimi.

  Tak to jest, Polacy są właśnie zagłupi, by nauki Mazura przyswoić, więc inni skorzystali na tym. Czy to pierwszy raz tak się stało?
  Polski katolicki plebs wyrzuci każdego mądrzejszego rodaka od siebie.

  Dr Józef Kossecki jest jednym z nielicznych, którzy kontynuują drogę Mazura. Ale nikt tego nie nagłaśnia, nie daje należytej rangi. Polskie akademie są skorumpowane peerelowską mizerią, młodzi zdolni są duszeni przez starych komunistycznych ramoli, uciekają w świat. Więcej jest u dra Józefa Wieczorka o tym www.nfa.pl

  I ja pozdrawiam
 • @ALL - Miałem sen ;-)
  Miałem dream, że nE stanie się portalem wiedzy, centrum walki z polską ignorancją, że fakty i prawda będą tu największą cnotą.
  Miałem nadzieję, że inni blogerzy uczeni i mający doświadczenie przecież w swoich profesjach dołączą do mnie i będziemy razem na portalu nE promieniującą na cały kraj świątynią wiedzy, tubą sensownych idei pro publico bono, think tankiem pracującym oddolnie i docierającym na papierze do przeciętnego Kowalskiego w najdalszym zakątku Polski, od Jezior Augustowskich po bieszczadzkie połoniny.

  Ale rzeczywistość znowu okazała się brutalna, zebrały się tu w większości chłopki-roztropki piszący od rzeczy o sprawach nie związanych z ich wykształceniem i profesją, chełpiących się swoją niewiedzą i umysłowym ograniczeniem. Politykują bez pojęcia, plotkują i sieją pisokatolicką doktrynę w każdym calu ramówki nE.

  ŁŁ! Skończmy z kodami i otwórzmy nE szeroko na świat. Kody nie chronią przed trolami, bo pisowskie trole już tu są i te kody od dawna mają.
 • @Demaskator.
  :D))))))))))))))))))
 • @Demaskator.
  Żal mi Ciebie "Chłopku Roztropku"za Świątynią Bezsensu" nie tęsknimy , my prości ludzie , tęsknimy za realną prawdą , a nie "zciemą" oferowaną Twoim pseudo intelektem pisarskim . Tylko czekasz na otwarcie kodow by zafajdać młody Portal ktory stoi Ci kością w gardle . Chyba brak Ci przyjaciela , well..to bad
 • @KrisJora
  Na czczo piszesz?
  Chociaż kawę wypij....
 • @SpiritoLibero
  Ten Krzyś to typowy polski katolik - żółć mu się wylewa, ma chorą wątrobę i woreczek żółciowy, nie może już pić kawy, szkodzi mu ;-)

  Cały jest toksyczny, za dużo toksyn w kościele nazbierał.
 • @tess
  O, przynajmniej kilku normalnych jest na nE ;-)
 • @Demaskator.
  Biografia i dorobek dra doc. Józefa Kosseckiego jest chociażby na blogu TWX'a pod tym linkiem

  http://twx.bloog.pl/id,3930592,title,ZAKLAMANA-KONFERENCJA-IPN-u-Nurt-Narodowy-Opozycji-Demokratycznej-w-PRL-1955-1990,index.html

  Kontaktujcie się z takimi ludźmi jak Kossecki, zapraszajcie ich na osiedlowe spotkania, póki jeszcze żyją!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY