Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

11. XI - Szczecin zaprasza na wspólny Marsz Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już za 21 dni, godz. 15:00, Plac Orła Białego; Dlaczego dziś musimy znowu walczyć o niepodległość?

                     Gdyż niepodległość to niezależność. Niepodległość można również określić jako suwerenność, czyli zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych obcych podmiotów sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa, czyli samostanowienie obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych. Definicja ta utworzona przez Jeana Bodina w 1576 roku ujmowała państwo suwerenne jako takie, które nie uznaje nikogo wyższego od siebie prócz Boga.  

 

  

Jednak samodzielność państwa polskiego dzisiaj jest bardzo ograniczona, co dotyczy dziś sfery politycznej, militarnej i gospodarczej. Nam Polakom, nam Słowianom-Lechitom odebrano tę samodzielność. Odebrano nam miejsca pracy, zniszczono nasze fabryki i stocznie. Młodym inżynierom zabrano ośrodki badawczo-rozwojowe, więc polska myśl technologiczna pozbawiona miejsc rozkwitu nowej kadry technicznej kończy swój żywot w swoistej „dolinie śmierci”, gdzie wnioski patentowe i racjonalizatorskie skurczyły się do ilości 2,8 (na 1 mln mieszkańców), gdzie w Niemczech jest ich 260 (na 1 mln mieszkańców). Bez własnej silnej kadry technicznej nie może być własnej mocnej gospodarki.
 
Wymuszony przymus rozwijania „współpracy” międzynarodowej jest nieopłacalny dla polskiego ludu, a sprawą tu decydującą jest liczba niekorzystnych i „ciemnych” powiązań, która stale rośnie, np. dostęp do osobistych danych Polaków przez władze Izraela, obecność polskich żołnierzy w Afganistanie, itd. Jeśliby niezależność traktować poważnie i odpowiedzialnie, to należałoby zakładać potencjalnie choćby samowystarczalność polskiego państwa we wszystkich dziedzinach, na co dziś Polska nie może się niestety zdobyć. Proces integracji (czyt. zależności i podległości) już nie tylko gospodarczej, ale i politycznej względem patologicznych struktur Unii Europejskiej pokazuje, jak wiele rodzi to problemów związanych właśnie z faktem utraty suwerenności.
 
Innym charakterystycznym elementem naszych czasów jest dynamiczny rozwój organizacji globalnych, których członkami są osoby fizyczne lub prawne, a nie państwa. Skupiają one osoby oraz instytucje z różnych krajów, działające w różnych dziedzinach, z pominięciem bezpośredniego zwierzchnictwa państw. Ekstremalnie negatywne konsekwencje dla suwerennej pozycji polskiego państwa ma pojawienie się nowego typu organizacji – trans narodowych korporacji, które mają możność sterować polityką wewnętrzną i zagraniczną Polski, wykorzystując do tego swe potężne wpływy finansowe i powiązania polityczne. Należą do nich wielkie firmy gospodarcze oraz instytucje, w których nie istnieje kwestia przynależności narodowej, a ich interesy realizują się ponad interesem polskich obywateli. Jedne z najważniejszych tego typu organizacji to między innymi Fundacja Batorego (żyda Sorosa), Kościół Katolicki, CIA, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Inwestycyjny Goldman&Sachs, itd. Istotne jest też, że nie muszą one działać oficjalnie, a wykorzystywanie nieformalnych powiązań, finansowych nacisków i innego typu międzynarodowych struktur często uniemożliwia zauważenie przeciętnemu obywatelowi ich roli i wpływu na suwerenność państwa, gdzie w ustroju demokratycznym nosicielem suwerenności państwowej (suwerenem) powinien być polski lud, a nie obcy kapitał spekulacyjny. Suwerenność w aspekcie narodowym wskazuje na fakt, że władza państwowa wywodzi swą legitymację z demokratycznie wyrażonej woli narodu. Jednakże w Polsce sprowadzonej do „kucanych form życia” - to jest autorska fraza prof. Zybertowicza - czyli smutnego bytu eksploatowanej kolonii, demokracja jest tylko fasadą (pustym sloganem), więc Polacy nie są niestety w swoim kraju suwerenem, to trzeba dziś ponownie wspólnie wywalczyć. Bez własnego kapitału nie może być własnej polskiej gospodarki.
 
Mówiąc o suwerenności państwa należy odwoływać się przede wszystkim do jego efektywności, czy zdolności ponoszenia odpowiedzialności za realizację potrzeb i interesów własnych polskiego społeczeństwa. W opozycji do tego stoi aktualny zapis w Konstytucji RP w art. 90 ust. 1: "Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach. W efekcie mamy antypolski Traktat Lizboński, Ruch Autonomii Śląska, Ruch Autonomii Mazur, itp.
 
 
 
Autarkia (samowystarczalność), tak w pojęciu ekonomicznym, jak i filozoficznym, powinna być od dziś polskim narodowym celem i wybawieniem. Polacy muszą zechcieć być autonomiczną wspólnotą, gdzie Polak Polakowi jedynym bratem i ratunkiem, którego istnienie i pomyślność jest najwyższą egzystencjalną wartością. Bez jej istnienia byle obcy będzie dyktował nam warunki brzegowe naszego neo-niewolnictwa czy szansy biologicznego przeżycia. Podległość to nędza, bieda i ubóstwo. Czy tego chcemy?
 
 
  
Napisano z okazji zbliżających się szczecińskich uroczystości 11. listopada (Święta Niepodległości)
–  93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku..
 
Autor: Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny; Sydnej, dn. 21.10.2011 r. 

KOMENTARZE

 • Polską i światem rządzi Goldman Sachs
  http://www.youtube.com/watch?v=e8Bf9Du4WNU&feature=autoplay&list=ULvTy2VEhv3CY&lf=mfu_in_order&playnext=4
 • może na ten marsz zaprosić dezerterów z Korpusu gen Andersa, którym władca POPiSowo gebelsowskich kregow podejrzeń i ziobrohaka
  gruntowego na Lepera i Giertycha przed katastrofa smoleńską przywrócił polskie obywatelstwo? Kawalerowie oRDERU oRŁA Białego i innych medali z laski lewego hrabiego bula też mogli by zostać uhonoriowani zaproszeniami. Mozna by im zainscenizować wycie duszy abp Życińskiego zaniesionej piesnia bermanowskich judaszy pod Pileckiego niebios próg w oczekiw3aniu na Michnika i Grossa.
 • -- ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI --wyjdzie jak zawsze
  --PRZEKIEROWANIE NASTĄPI !!!!! rozegrają kś. Popiełuszką -zrobią z tego MANIFESTACJĘ KOŚCIELNĄ / też jakby patriotyczną a może nawet BARDZIEJ :)) /
 • -- wystawa malarska --
  -- u jednego z malarzy na każdym obrazie jest jeleń -- podchodzi zwiedzajacy i pyta ?? Panie dlaczego na każdym obrazie namalowany jest jeleń -- a widzisz pan -co rozkładam sztalugi -biorę pędzel do ręki -to ta szelma zza krzaków wyłazi
 • Józef Bizoń
  O tym jak Judeopolonia i jej funkcyjni, łącznie z JPII, zawłaszczyli polski kraj na syjonistyczny użytek:
  http://jozefbizon.wordpress.com
 • @Demaskator.
  Eeeh... nawet bł. Jana Pawła Wielkiego w swym krytykaństwie nie oszczędzisz, kiedy jego pielgrzymki do Polski cudownie nastawiały przetrącone kręgosłupy dziesiątków milionów Rodaków, którzy w swej duchowej beznadziei dalej by tkwili, gdyby nie ten "maryjny" Papież- Polak.
 • //korwin-mikke.pl/hyde park/NYSE
  Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?
  Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter.
  Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia realisty może wyglądać to tak.

  Mówi się,że w zdrowym ciele zdrowy duch! To samo można powiedzieć o gospodarce.Gospodarka w której panuje niż demograficzny, społeczeństwo jest pijane i ogłupione telewizją a systemem jest demokracja nie zajdzie daleko.
  W Polsce wygląda to mniej więcej tak:
  - Mały odsetek ludzi o wolnościowych poglądach
  - Mały odsetek ludzi wykształconych ( nie mylić z indoktrynacją)
  - Duży odsetek ludzi dobrze wykształconych, opuszczających kraj
  - Duży odsetek emerytów i rencistów
  - Bardzo duży odsetek ludzi chcących pracę brać,niż dawać.
  - Fatalna infrastruktura - zwłaszcza miast i dróg.
  - Bardzo wysokie podatki.
  - Bardzo wysoki PR
  - Bardzo niskie perspektywy rozwoju.
  - Bardzo wysokie zadłużenie
  - Bardzo duża biurokracja
  - Relatywizm moralny

  Tak sytułacja wygląda teraz! Gdyby wyeliminować bądź zmienić, chociaż jedną z pośród tych rzeczy byłoby o wiele lepiej. Niestety wszystko co wymieniłem jest powiązane ze sobą. Teraz prześledźmy każdy punkt od początku jak będzie on wyglądał za 5-10 lat.

  - Mały odsetek ludzi o wolnościowych poglądach.

  Tutaj powinien nastapić wzrost o ile nie dojdzie do cenzury.Ale zakładając, że nie dojdzie liczba ludzi prawicujących, może ulec niewielkiej zmianie. Trzeba uwzględnić to, iż ludzie chcący wolności emigrują tam gdzie ona jest. Co prawda liczba ta nie zmniejszy się ale napewno w ciągu najbliższych kilku lat nie osiągnie wielkiego przełomu. Póki co jest to jedyny pozytywny aspekt, że liczba tak nie będzie spadac, lecz rosnąć w wolnym bo wolnym ale jednak dodatnim względnie tempie.Jak to będzie naprawde się przedstawiać, zobaczymy po...wyborach.

  - Mały odsetek ludzi wykształconych ( nie mylić z indoktrynacją)

  O ile poziom techicznych i informatycznych uczelni jest na dośc dobrym poziomie.To jednak w przypadku innych panuje całkowita indoktrynacja. Również na medycynie niektóre metody leczenia, muszą być politycznie poprawne. W przypadku szkół ekonomicznych jest już totalne dno. Niestety ale na 100% studentów mocne 70% to debile! Życie samo to zweryfikuje!

  - Duży odsetek ludzi dobrze wykształconych, opuszczających kraj

  Nikt nie jest na tyle głupi, żeby dać się okradać lub zamknąć w więzieniu.Każdy chce mieć perspektywy na jakie sobie zapracował. W przypadku socjalizmu.Niestety zarabia głupota.Mądrość miejsca nie ma.


  - Duży odsetek emerytów i rencistów

  Hitler,Stalin, I i II wojna światowa, Komunizm - zero wniosków. Jestem przerażony świadomościa w jakiej żyją Polacy starszego pokolenia. Niestety dzeci mniej, lewactwo się szerzy to i emerytów i rencistów nie brakuje. A ponieważ to socjalityczny kraj to ludzie są w stanie wymyślać choroby,żeby tylko dostać coś za darmo.Kiedy jeszcze kilkadziesiąt proc straci pracę, napewno ta liczba się zwiększy.

  - Bardzo duży odsetek ludzi chcących pracę brać,niż dawać.

  Polacy nie należą do ludzi przedsiębiorczych. Mało Polaków planuje robić kariere. Po przykladzie np. p. Kluski, człowiek chcący robić tutaj karierę musi się dobrze zastanowić. Reszta to ciemny socjalistyczny lud.Bez cienia klasy i inteligencji. Ludzi przedsiębiorczych na rzecz chłopstwa niestety się zwalcza.Młode pokolenia też g***o zrobią. Kłania się przysłowie. Jaki ojciec taki syn. Chociaż nie zawsze sie to sprawdza w wiekszości przypadków to powiedzenie bywa nieomylne. Dołączając do tego indoktynacje, zwłaszcza na ekonomicznych kierunkach i brak zmysłu ekonomicznego - Polski biznes nie powędruje daleko.Jak nazwać przedsiębiorce głosującego na PO,PiS,LSD? Kapitalistom?


  - Fatalna infrastruktura - zwłaszcza miast i dróg. To jeden z poważniejszych problemów z którym polska sobie nie poradzi.Przy tempie budowy autostrad do 50km rocznie, prędzej okaże się, że polacy nie będą mieli po czym jeździć. Oczywiście bez komunikacji gospodarka nie jest w stanie się rozwijać.Jeśli nie jest w stanie się rozwijać to i nie jest w stanie spłacać zadłużenia.Dodam jeszcze.Że jak się jeździ po Polsce to nie chce się tutaj mieszkać tak jest do okola brzydko. Trzeba uznać to za ważny element, gdyż ludzie osiedlają się nie tylko tam gdzie ekonomicznie dobrze ale również tam gdzie ładnie.A polska do takich miejsc nie należy. W tym aspekcie widze jeszcze większy syf niż obecnie jest. Na to potrzebne są pieniądze a przy rosnącym zadłużeniu i takim wydatkom nie realne są szanse na szybką odbudowe tego + jeszcze prawo, które stoi po lewej stonie. I mentalność ludzi - Tutaj rozwijać nikt się nie będzie!

  - Bardzo wysokie podatki.

  Które nie przerwanie towarzyszą od wielu lat i rosną do granic możliwości. Wszystko wygląda na to,że nikt nie chce tego zmienić

  - Bardzo wysoki PR

  Pod analiz nadmuchanych fałszywą otoczką PR-u przewyższamy Dubai. Pod względem realiów.Białoruś jest efektywniejsza.

  - Bardzo niskie perspektywy rozwoju.

  Zadłużenie rośnie, niż nie maleje, liczba osób chcących mieć coś bez pracy rośnie.Pracodawca to potencjalny kryminalista.ZUS, US. Czy to się poprawia?


  - Bardzo wysokie zadłużenie

  Na stronie p. T.Cukiernika jest licznik zadłużenia.Ciekaw jestem jak to wygląda z odsetkami. Trzeba dodać, że infrastruktura sie wali a obligacje trzeba spłacić.Pod względem Niemiec czy USA to zadłużenie nie wygląda źle.Tyle,że oni chociaż mają drogi i rozbudowaną infrastukturę a My tylko długi bez żadnych inwestycji!!!


  - Bardzo duża biurokracja

  Nawet w okresie kryzysowej propagandy.Zwiększa się ilość stanowisk urzędniczych i rosną wynagrodzenia.To jedyny segment gospodarki, który świetnie się rozwija !!! Pomijając - 600.000.000.000 zł w plecy.A i to Polacy mówią, że U nas nie jest aż tak źle.

  Efektem tego będzie taki, że na etapie kilku lat. Zostanie kilka fabryczek produkujących podstawowe artykuły żywnościowe, alkohol i podstawowe kosmetyki.A reszta da noge! Proszę popatrzeć na niewykorzystane terytoria Azji! Ciekawe jak wtedy kontrolowany rynek zareaguje na nisze! A będzie ich w cholerę! Pytanie tylko dla kogo, jak zostaną sami emeryci, alkoholicy, indoktynowane wykształciuchy i idioci!

  - Relatywizm moralny,
  dalej demoralizacja młodziezy, wzrost przestepczosci i jeszcze wieksza korupcja i patologia aparatu przymusu, spadek jakosci sprzedawanych towarow i uslug przy przyzwoleniu Sojuza Jewropejskiego (normy unijne = 4kg wedliny z 1kg miesa), calkowity zanik długoterminowego myslenia w spoleczenstwie (glowny problem = jakiego koloru i zapachu papier do d***y kupic [nawiasem mowiac to juz jest ku**a szczyt wszystkiego zeby sprzedawac srajtasme o zapachu fiolkow]).

  To jest cholerny problem.Ale nie da się nic zrobić w takim napływie danych.I tak naprawde mało kto potrafi się połapać w ich autentyczności.Ludzie pomimo dowodów na ewolucje wierzą dalej w boga.Społeczeństwa pomimo socjalizmu i kradzieży wierzą dalej w demokracje.Niestety tak działa ludzka psychika a raczej formowanie się grup i manipulacja.Człowiek manipulując ludzmi jest w stanie całe życie nic nie robić i być finansowanym przez wiernych jego poglądom.W zasadzie zaspokojenie rozumowania z reguły jest symboliczne a czasami nawet zerowe.

  Ludzie mając namacalne dowody nie są w stanie w nie uwierzyć bo kieruje nimi coś, co zablokowało zdolność dostrzegania sprzeczności.Nikt nie zasatanawia się i co najgorsze nie potrafi przyznać się do tego, że nie ma racji i całe dotychczasowe życie i tok myślenia to fikcja. Stąd się bierze relatywizm moralny.Zapoczątkowały go kultury,religie teraz jest już w ogole w stanie niezwykłej mutacji.
  Jak to powiedział S.Lem
  "Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył!"
  Są na to dowody.I co? Niczego nie zmieniają. Ludzie przestali podchodzić krytycznie do swojego rozumowania.Tyle, że ani nie są dzięki temu bardziej pewni siebie ani mądrzejsi ani bogatsi.
  Wyjdź w centrum Warszawy ( w Anglii tak czasami ludzie robią, kiedy ich coś totalnie wkur*i) weź podest i zacznij mówić, że kapitalizm i monarchia to dobro a demokracja w której żyja i socjalizm to zło i patologia. 1/1000000 zwróci na ciebie uwage i zacznie słuchać tego co mówisz, prawdopodobnie będzie to jakiś emeryt, który zastanawia się jak przeżyć następny tydzien i jakiś młody buntownik, który wie o co chodzi. Pozostała część społeczeństwa popatrzy na cieibe jak na wariata i będzie się starała odciągać reszte ludzi, którzy rozumieją o czym mówisz. Niestety tak to działa. Na myślenie nie wpływają tutaj treści tylko, czy to mowi ktos znany ludziom z TV, czy nie.


  Czas pokaże!!!

  źródło: http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?15,593

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY