Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

Wyborca polski próbował rozliczyć PO z obietnic. Sąd stwierdził: Nie można

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będzie kary dla partii za niespełnione obietnice wyborcze... bo sędzia ma takie widzi mi się, i już. Howgh!

Warszawski sąd okręgowy ostatecznie oddalił pozew Dominika Jafry, który domagał się od Platformy Obywatelskiej wpłacenia symbolicznej złotówki na cele społeczne za niewprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu.

Sąd uznał, że z etycznego punktu widzenia ma on rację, ale polityków nie można sądownie rozliczać za przedwyborcze obietnice. Dominik Jafra zapowiedział, że się odwoła do Trybunału Konstytucyjnego.
 
W kwietniu 2008 r. po negocjacjach ze swym koalicyjnym partnerem, czyli PSL, Platforma zrezygnowała z jednego ze swych sztandarowych pomysłów wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu. Na taką ordynację nie zgodziło się Stronnictwo.
 
Platforma, wychodząc naprzeciw ludowcom, proponowała wprowadzenie w wyborach do Sejmu ordynacji mieszanej, w której 230 posłów wybieranych byłoby w jednomandatowych okręgach wyborczych, 230 - w systemie proporcjonalnym. Jednak i z takiej propozycji ostatecznie się wycofała.
 
Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego m.in. w sprawie okręgów jednomandatowych w akcji pod hasłem "4 x TAK" w latach 2004 i 2005 podpisało się ok. 750 tys. obywateli.

 

źródło

                                            Naprawę Polski najpierw trzeba zacząć od siebie, czyli od polskiej zbiorowej kultury, narzucić sobie dyscyplinę i wyższe wartości (nie koniecznie związane z tą czy inną religią), ale zaraz potem należy panie sędzie i panów sędziów rozliczyć, ukarać i uwięzić. Pozbawić praw publicznych. Zacząć sądownictwo od zera, z innymi ludźmi.

KOMENTARZE

 • bezprawie staje się w PRLbis , prawem
  mamy na to wiele przykladow
 • Nic nowego
  Wałęsa obiecywał 100 milionów
  Marcinkiewicz zniesienie podatku Belki
  Lech Kaczyński "odchudzenie" urzędu Prezydenta RP
  Jarosław Kaczyński 3 mln mieszkań...
  Politycy kłamali, kłamią i kłamać będą.
  A że ludzie lubią wierzyć w obiecanki-cacanki....
 • @Nieqmaty
  Niekoniecznie, gdyż wystarczy, że organizacje pozarządowe rozpętają ogólnospołeczną akcję na rzecz popierania w wyborach tylko tych polityków, którzy w czasie swojej kampanii podpiszą prawne zobowiązanie skrupulatnego wypełnienia swoich obietnic wyborczych pod rygorem zwrotu wszelkich korzyści majątkowych z niehonorowo piastowanego urzędu państwowego... i wówczas żaden delikwent ponownie nie zostanie obdarzony elektorskim zaufaniem.
 • @autor
  Dlatego też z w/w względu należałoby dwukrotnie skrócić kadencje parlamentu do optymalnych dwóch lat, które sprawią, że nie tylko w pierwszych 100 dniach rządu i ostatnich przedkampanijnych trzech miesiącach politycy będą czuli na sobie pręgierz odpowiedzialności rozliczeniowej przed elektoratem, skoro niespełna 500 dni pomiędzy nimi znacznie trudniej zapomnieć, a niżeli obecne ponad 1200 doby nieróbstwa.
 • Republikanie w USA zobowiązali się na piśmie do nie zwiększania danin!
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/30989,lowca-klamcow
 • @RAJan
  http://tomaszandrzej.nowyekran.pl/post/20692,ogolnopolska-akcja-solidarni-2010-wybory-miej-odwage-zmienic-polske#comment_168480

  http://tomaszandrzej.nowyekran.pl/post/20692,ogolnopolska-akcja-solidarni-2010-wybory-miej-odwage-zmienic-polske#comment_168564


  http://tomaszandrzej.nowyekran.pl/post/20692,ogolnopolska-akcja-solidarni-2010-wybory-miej-odwage-zmienic-polske#comment_168637


  http://tomaszandrzej.nowyekran.pl/post/20692,ogolnopolska-akcja-solidarni-2010-wybory-miej-odwage-zmienic-polske#comment_168721  itd...itp i ....dupa.
 • @RJan
  Kampania kampanią.
  Istotna jest "ostatnia mila" czyli wyborca i jego sympatie.
  Ludzie potrafią głosować z najróżniejszych nieracjonalnych powodów - bo "on taki przystojny", albo "bo tak mądrze mówi".
  Jak kampania do nich trafi - OK. Będziemy mieli bat na polityków. Wtedy nawet jakikolwiek rygor będzie zbędny.
  Jak kampania do nich nie trafi - a wystarczy porozmawiać z dziesięcioma losowo wybranymi ludźmi na ulicy żeby zobaczyć, jaka jest świadomość polityczna przeciętnego wyborcy - polityk nie poniesie żadnych konsekwencji.
  Natomiast co do ewentualnego zobowiązania - testowaliśmy ostatnio "weksle Samoobrony" z wiadomym wynikiem.

  Można się z tym zgadzać lub nie ale Polacy naprawdę wierzą w obiecanki-cacanki. I dopóki nie zmieni się nasza mentalność - żadna pojedyncza kampania nie pomoże.
  Potrzebna jest nudna i mozolna praca od podstaw. Zarówno w tłumaczeniu i wyjaśnianiu zasad polityki, jak i - chyba znacznie ważniejsze - podstaw gospodarki i ekonomii.
  Szczególnie tej najbardziej niewdzięcznej tezy - "nie ma darmowych lunchów".

  P.S.
  Żeby ludzie nie zapomnieli co się działo przez minione 1200 dni należy o tym mówić, przypominać, mówić, przypominać.... do znudzenia.
  To pierwszy etap kręcenia bata na polityków.
  Bo dotąd oburącz korzystali z tej ludzkiej ułomności (mało kto pamięta co się działo wcześniej niż dwa lata temu). Jeden z moich znajomych ma teorię, że na taki a nie inny wynik ostatnich wyborów wpływ miał właśnie internet, który szybciutko pozwalał przywołać to, co "zapomniane".
 • @KrisJora
  Nie ma nawet ustawy o mozliwości odwołania posła na którego głosowaliśmy a który "przelazł" do innej partii !!
  A przecież własnie wybrany został z powodu programu danej partii !
  JESTESMY TYLKO MIĘSEM WYBORCZYM W ZASADZIE BEZ ŻADNYCH PRAW,,,POZA KRZYŻYKIEM NA KARCIE!!!!
 • @
  A weksle i inne zobowiązania to trzeba płacić.
  Podobna sprawa:
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/29292,donald-tusk-niepozywalny
 • Nie jestem prawnikiem
  Uważam jednak ,ze w okresie między wyborami można ,nawet dla treningu umysłu i ducha ,wykorzystywać instytucje prawne do psucia stanu błogości rządzącym w Polsce .Myślę ,że już Konstytucja dostarcza ciekawe wątki .Chętnie nawiążę współpracę z osobą z doświadczeniem prawniczym .
  Kropla drąży skałę .
 • @autor - konkurencja, czy wsparcie (patrz. niżej)?! ;)
  http://njnowak.nowyekran.pl/post/35999,bracia-slowianie-i-reszta-swiata

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY