Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

Nowy Ekran – zawiedzione nadzieje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja stanowczo PROTESTUJĘ !!!

 

Jestem tu na NE jednym z najstarszych..., mam na myśli najwcześniej piszących blogerów, od samego początku (//www.nowyekran.net/catalog/1,CreateDate,1 ), od etapu testów, prób i ekscytacji naszym nowym informacyjno-edukacyjnym medium. Medium to tworzone było z misją i hasłem medium wolnego od CENZURY, gdyż jego główny inicjator Łażący Łazarz, ale i ja również, doświadczyliśmy osobiście bezwzględnej cenzury rodem z żydo-bolszewickiego PRL-u jaką potraktowano nas (i nie tylko nas) na portalu Salon24.pl, znanym też pod nazwą Szalom24.pl.
To jest na prawdę emocjonalnie gorzkie doświadczenie, kiedy poświęcasz swój prywatny czas kosztem innych obowiązków, tak rodzinnych jak i zawodowych (gdzie możesz robić grubą kasę), bo masz naturalny, tożsamościowy, patriotyczny imperatyw, więc długie godziny swojego życia poświęcasz na darmową, społeczną pracę pro publico bono dla swojej polskiej wspólnoty, dla narodu z którego pochodzisz, i nagle... jakiś zawiadowca, techniczny administrator tej publicznej przestrzeni niszczy cały twój wysiłek, usuwając w sekundę miesiące twojej pracy, usuwa teksty, usuwa komentarze, autorytatywnie knebluje ci usta i totalitarnie zawłaszcza twoje prawo do publicznej wypowiedzi, do publicznego obywatelskiego dyskursu, do wolności słowa.
 
Tego doświadczył Tomasz Parol, w odpowiedzi na to powstał Nowy Ekran, mający być jedynym w polskiej sieci, niezależnym miejscem spotkań, krytycznej blogerskiej myśli, wolnej od C E N Z U R Y.
 
Jednak stało się wg pospolitego scenariusza. Do ŁŁ zapukał człowiek z kasą i obiecał finansować przedsięwzięcie. ŁŁ z pozycji cenzurowanego i banowanego blogera awansował na pozycję tego, który może banować i cenzurować innych. Niestety, nie udało mu się zapanować nad sobą, stanąć na wysokości zadania więc, skoro mógł banować i cenzurować, to też i tak zaczął czynić. Najpierw zaczęło się od Kozaka, później na odstrzał poszło kilku następnych piszących, zawsze znalazła się stosowna wymówka i rzekome uzasadnienie cenzorstwa ze strony ŁŁ, aż do ostatniego bezpardonowego usunięcia tekstu* szanowanego działacza opozycyjnego z czasów Solidarności p. Krzysztofa Cierpisza. ŁŁ, MORDUJĄC WOLNOŚĆ SŁOWA, NASZE PRAWO DO OCENY, TO PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA i OBYWATELA, nie pozwolił nam czytelnikom, nam publiczności, nam obywatelom tego publicznego dyskursu ocenić wypowiedzi i opinii naszego rodaka K. Cierpisza.
 
Nasz drogi RedNacz zawsze taki mord tłumaczył: „(...) złamaniem regulaminu NE”. Jednakże jeśli on ten swój regulamin łamał, np. używając wulgarnego słowa „kurwa” w swoim tekście, to jednak problemu dla niego nie było. Jeśli szef wspomnianego wcześniej Szalom24.pl - Igor Janke podobnie go cenzurował kierując się swoim regulaminem, to ŁŁ czuł się bardzo poszkodowany i niesprawiedliwie potraktowany.
 
Drogi ŁŁ! Jeśli więc napisałeś zły regulamin, który jest sprzeczny z reklamowaną wszem i wobec wolnością słowa na NE, z wolnością od cenzury, to... zmień ten regulamin! Inaczej Nowy Ekran topisz w zakłamaniu, w hipokryzji. TO JEST PO PROSTU i ZWYCZAJNIE NIEUCZCIWE!!!
Nie można krzyczeć założyłem portal bez cenzury i cenzurować ludzi.
Ja stanowczo P RO T E S T U J Ę !!!
 
Teraz pytanie do blogerów. Czy pozwolicie na tę nieuczciwość?
 Ilu z Was protestowało, kiedy cenzurowano Cierpisza i innych?
 
Ja nie widziałem wielu. Wiem nawet dlaczego. Sami nie jesteście lepsi. Jak ŁŁ rezolutnie zauważył, sami wycinacie komentarze innych, gdy tylko są wam nie na rękę pod waszymi notkami lub naciskacie ŁŁ by ocenzurował, wyciął, usunął tego czy owego. GPS. 65 nie raz usunął mój komentarz, niejaki Radny Miasta Tychy wyciął moje komentarze i paru innych też to zrobiło. Drodzy Państwo, to się nazywa HIPOKRYZJA. Nie wstyd Wam?  
Co sensownego chcecie zbudować na zakłamaniu, hipokryzji?
To są te Wasze pryncypia?
 
Ja stanowczo P RO T E S T U J Ę !!! Czy ktoś jeszcze protestuje? **
 
 
 
* tekst uratowany przez Rebeliantkę dostępny na jej blogu pod linkiem //rebeliantka.nowyekran.net/post/41401,zanim-znowu-zniknie
 
** Od następnej notki zaczynam cykl demaskujący R. Oparę, by wesprzeć Costerina w zmaganiach o elementarną uczciwość. Jeśli nie zaprotestujesz teraz, to pewnie i mnie usuną tu notkę, ty będziesz następny.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Cyt.: "tekst uratowany przez Rebeliantkę dostępny na jej blogu pod linkiem http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/41401,zanim-znowu-zniknie"

  Może Pan wierzyć lub nie, ale nie da się tak usunąć tekstu żeby nie pozostał żaden ślad, dowodem na to jest odzyskiwanie postów które blogerzy usunęli sami, a następnie zmienili zdanie i chcą je odzyskać.

  Po napisaniu przez Rebeliantkę, o tym że jej post zniknął sprawdziłam temat bardzo dokładnie. Taki post nie istniał. Może się nie zapisał, może pojawił się gdzieś błąd, ale na pewno nie był publikowany. Zawsze da się znaleźć ślad, jeśli cokolwiek zaistniało w sieci. Proszę mi wierzyć.
 • Pierwszy wpis na NE
  Witam wszystkich,
  czytuje NE od jakiegoś czasu, a dokładnie od 11.11.11. Nie miałem możliwości zjawić się w Warszawie jednak cały dzień spędziłem przed TV i w internecie, na początku z ciekawości, jednak po jakimś czasie.. obudziłem się! Przyszła więc pora na pierwszy komentarz :)

  NE znalazłem niechcący i pierwsze co mnie zniechęciło to.... reklamy! dokładnie tak. Zasadniczo używam odpowiedniego oprogramowania w celu pozbycia się tego śmiecia więc chwila moment i po krzyku, jednak zniesmaczenie pozostało. Dlaczego o tym wspominam? Kasa. Więc nie ma co się dziwić, że mimo "wielkich swobód" właściciele pilnują by ktoś nie przesadził, co by mogło odbić się na obrotach... Pominę już kwestię Pana Opary - mam nadzieję, że i na NE pojawi się w końcu nieco informacji na ten temat... Jeżeli wpisy zostaną ocenzurowane.. no cóż kolejna przeprowadzka? Proszę mi wierzyć. Zbudowanie takiego portalu nie jest czymś nadzwyczajnym (w kwestach technicznych), rozpromowanie strony - tutaj zaczyna się prawdziwa praca.

  Pytanie: Czy blogerzy tutaj pisujący odważą się przenieść na nowy, nieznany nikomu portal? śmiem twierdzić, że większość tutaj pozostanie obawiając się utraty czytelników, a bez nich bloger przecież przestaje istnieć.

  Sytuacja dokładnie taka sama jak w przypadku stosunku Polaków do obecnej sytuacji w kraju. Niewielu się odważy działać, większość woli siedzieć cicho przed plazmą jedząc czipsy, popijając kolą.. Co ja mówię, większość nie chce słuchać nawet...

  PS: Mam nadzieję, że wybaczycie moją nieco chaotyczną wypowiedź ;) Od 10 lat czytam i pisze tylko dokumentacje techniczne.. pora w końcu za normalne słowo pisane się zabrać...
 • @mmar79
  Polska w potrzebie techniczne dokumentacje też będą potrzebne. Powodzenia na NE
 • @Demaskator
  Wolnoć Tomku w swoim domku/ Wolność Tomku w swoim domku

  Językoznawstwo
  Użycie
  Stosunkowo popularne powiedzenie, które często bywa źle przytaczane i źle rozumiane jako wolność Tomku w swoim domku. Błąd polega na przeinaczeniu cytatu z bajki Aleksandra Fredry („Paweł i Gaweł”). Poprawne powiedzenie brzmi wolnoć Tomku w swoim domku – wolnoć to połączenie czasownika wolno ze skróconą formą zaimka osobowego ć, czyli ci/ tobie. Współczesna wersja tego powiedzenia brzmiałaby zatem: wolno ci Tomku (robić, co chcesz) w swoim domku.

  Magdalena Tytuła, Marta Łosiak "Polski bez błędów. Poradnik językowy dla każdego"

  Pozdrawiam :)
 • Atak na Cierpisza jest niedopuszczalny
  Popieram wnioski autora. Skoro stwierdzenia Cierpisza były tak skandaliczne to są od tego odpowiednie instytucje gdzie "pomówiony" mógł się na ubitej ziemi spotkać ze stawiającym zarzuty. Wprowadzenie politycznej poprawności w sposób PERELOWSKI jest po prostu skandalem.

  Nie milczenie i nie zamiatanie pod dywan ale ...

  Prawda nas wyzwoli !!!
 • @Cubee
  Tu nie chodzio o tekst Rebeliantki, ale pana Cierpisza. Proszę zapoznać się z tematem pod linkiem http://zamach.nowyekran.pl/post/41559,do-czytelnikow-i-publicystow-na-nowym-ekranie

  Krzysztof Cierpisz został ocenzurowany.
 • @mmar79
  Dziękuję za ten komentarz, bardzo sensowny, w pełni się zgadzam.
 • @InaMina
  Obawiam się, iż nie rozumiem pani przekazu.
 • @jax
  Dziękuję, zatem jest nas kilku, co protestowali. Reszta, tych anonimowych, wyraziła to gwiazdkami. To chyba już wszystko jasne. Nowy Ekran jest miejscem dla obłudników zatem.
 • @Demaskator.
  Nie wiem czy obłudników, ale z całą pewnością w dużej mierze osób, które tylko pisać potrafią, a może po prostu nie chce im się zrobić nic więcej. Oczywiście jest garstka ludzi, którzy także działają. Nie mam nic przeciwko rzetelnym analizom, z reguły trzeba poświęcić na nie sporo czasu. To dzięki nim nie muszę szukać na setkach stron informacji. Nie mogę tylko zrozumieć ludzi nawołujących do 'powstania' jednocześnie nie robiących nic samemu w tym kierunku (poza pisaniem oczywiście)..

  Pytam się: Ilu z Was piszących wysyła znajomym informacje dot. aktualnej sytuacji? linki do postów na NE i innych portalach? nie tylko do swoich postów! Ilu z Was piszących mówi na co dzień o tym co nas czeka? Sam wiele razy spotkałem się ze zdumieniem osób z którymi rozmawiałem, część pukała się (a może mnie) w czoło - mówiąc jednocześnie, że przecież jest tak dobrze, inni w zasadzie mieli to w głębokim poważaniu (tutaj wielokrotnie pojawiał się argument, że nie ma po prostu czasu, praca, praca i jeszcze raz praca, żeby dom utrzymać i związać jakoś koniec z końcem)

  Obecnie mieszkam w Białymstoku i.... nic, nigdy nie widziałem, nie dostałem... żadnych informacji od organizacji tak chlubie opisujących się na portalu; jak to jest Panie i Panowie? Już chyba świadkowie jehowy są bardziej aktywni! :) Chyba ich zacznę szacunkiem darzyć w kwestiach mobilizacji sił i wspólnej pracy w osiągnięciu zamierzonego celu.. ich co najmniej 2 razy do roku witam z niechęcią w drzwiach, a w mieście jeszcze częściej. Gdzie są organizacje patriotyczne z flagami rozdające ulotki? itd itp...

  PS: Osobiście nie mając wiele czasu nie mam ochoty czekać na to co nadejdzie. Ja ze swojej strony zaczynam projekty mające na celu informowanie ludzi.. za pomocą komunikatorów, czatów i maili.. nie tylko znajomych z listy ;) ale o tym mam nadzieję napiszę niebawem, jak tylko pojawią się pierwsze wyniki mojej pracy.
 • @Demaskator.
  Przepraszam za niezrozumiały komentarz pod Pana notką :)
  Ja już przywykłam, że mało kto mnie rozumie w przekazie, więc proszę sobie nie zaprzątać głowy;)
  Dyskusje na temat 'wolności' na NE przypomniały mi wierszyk "Paweł i Gaweł" Fredry ...

  pozdrawiam :)
 • @mmar79
  To prawda, słuszna uwaga z tymi Jehowymi, jednak oni to fanatycy.
  Lecz fanatyków wolności, godności i praworządności jak widać nie da się znaleźć wielu wśród masy mentalnych niewolników polskich. To jest problem głęboki, bo kulturowy i pokoleniowy.

  Ja wiele lat musiałem poświęcić aby siebie najpierw oświecić, zebrać wiedzę, przemyśleć, poobserwować, pojeździć po róźnych krajach, narodach, poczytać, języków się nauczyć, posłuchać różnych ludzi, itd.

  Po tym etapie, zacząłem uskuteczniać grupowe wysyłki e-mailowe moim zdaniem ważnych informacji, opisu faktów, wiadomości ze świata do rodziny, bliższej i dalszej; do kolegów i znajomych; później do znajomych moich znajomych, ale spotkałem się zamiast wdzięczności za moją pracę pro publico bono raczej z niechęcią i często wręcz z prośbami o zaniechanie tego "spamu", jak określano te e-maile. Jeden z kolegów określił to tak: "(...) po co mam sobie w głowie puzzle układać, po co mi to, muszę na dzieci zarobić i resztę czasu przeżyć w spokoju".

  I wtedy doszedłem do wniosku, że zacznę prowadzić blog, a zrezygnuję z wysyłania skoro ludzie sobie tego nie życzą. Blog prowadzę od 2009 r. i kto chce znaleźć informacje to znajdzie, bo one są w sieci. Faktycznie bez znajomości j. angielskiego to już jest znacznie trudniej być samodzielnym poszukiwaczem prawdy, ale wtedy pozostają takie blogi jak mój i innych prawych polskich wolnościowców.

  Jednak szerokie masy porażone są biernością i lękiem przed bolesną prawdą. Niestety ja nie wiem jak pokonać ten ich lęk. A on tu jest fundamentalną rzeczą w naszych polskich sprawach.
 • @Cubee
  Gdzie ja napisałam, że jakiś mój post zniknął?
 • @Demaskator.
  > GPS. 65 nie raz usunął mój komentarz

  I mam do tego pełne prawo - naturalne, moralne, regulaminowe, wszelakie. Ja oczywiście czasami usuwam różne komentarze - gdy je uznam za spam, lub chamskie przysrywanie - ale zawsze wcześniej proszę autora by zaprzestał takiego działania i sam usunął te komentarze, których nie akceptuję. To jest cenzura represyjna, nie prewencyjna, która jest prawem naturalnym, jest elementem świętego prawa własności prywatnej. Niedopuszczalna, niemoralna, szkodliwa cenzura to tylko taka, która jest zarządzona przez władze publiczne.
 • @GPS.65
  Drogi Liberale,

  widzę, że wciąż nie zdaje pan sobie sprawy, iż zaprezentował pan właśnie moralność Kalego, czyli podwójny standard. To jest największy problem w polskiej kulturze, z niego (obok braku odwagi, lęku) wszystko co złe w polskim życiu publicznym się bierze. To przyzwolenie na podwójny standard jest tak powszechne, tak masowe w polskim narodzie, że "(...)za prawdę powiadam Wam" dopóki tego nie zmienimy w sobie, w polskiej kulturze, to niczego nie zmienimy, i niczego nie poprawimy w naszym polskim życiu zbiorowym. Wszystkie akcje, przedsięwzięcia, portale internetowe, dyskusje, konwenty narodowe, nowe partie, stowarzyszenia będą stratą czasu i parą w gwizdek.
 • @Pani Zyta Gilowska
  http://impuls-dla-polski.salon24.pl/381522,cud-gospodarczy-po-reformie

  próba siewu .... powodzenia

  nie mówcie mi jakie małości ludzkie stają Wam na drodze powiedzcie mi co możecie zrobić dla Polski

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY