Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(socjologiczne studium przypadku z satyrą zmieszane)

 

Jerzy Bielewicz, osoba dzięki której przedsięwzięcie NE mogło dojść do skutku, szybko zorientował się, iż intencje deklarowane rozmijają się z prawdziwymi, jego ówczesnego   pryncypała, którym był Ryszard Opara, więc odszedł z redakcji Nowego Ekranu.
 
Przeanalizujmy zatem jak się mają słowa Ryszarda Opary do czynów, gdyż wychodzi na to, że to jest wybitny miłośnik podwójnego standardu, oczywiście zawsze na swoją korzyść.
 
W jednym miejscu, ten nasz sienkiewiczowski Kali, napisał:
„(...)Nowy Ekran szczyci się faktem BRAKU CENZURY i tak pozostanie, dopóki ja będę miał jakiś wpływ.”
·                           NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ – REFORMA SYSTEMU BANKOWEGO (część II)
Ryszard Opara 08.10.2011 10:10:40
 
by w innym dodać:
 
„(...) usunąłem jeden post - którego kompletnie nie rozumiem i który był niesamowicie długi i całkowicie nie na temat. Zrobiłem to pierwszy raz - przepraszam autora, to nie cenzura. Krytyki się nie boję ale... Proszę uprzejmie o merytoryczną dyskusję a nie spamy...
·                           LARUM DLA POLSKI
Ryszard Opara 18.12.2011 17:23:43
 
 
No to momencik, deklarujemy szumnie wolność od cenzury i równocześnie usuwamy posty innych...???
 
Dalej był napisał:
 
„(...) Naprawdę nie rozumiem, o co wszyscy Państwo tzw. "niezadowoleni" i odchodzący z NE macie pretensję. Rozumiem, że nie zgadzacie się z niektórymi poglądami prezentowanymi w NE. Trudno.” Ryszard Opara 19.10.2011 22:52:18 - napisał nasz „nierozumiejący Kali” pod notką blogera NE, pt. Żegnam czytelników Nowego Ekranu, byłem tu siedem miesięcy blogerem.
 
 
Inny bloger, p. Krzysztof Cierpisz nie chciał odchodzić z NE, to jego słowa usunięto. On chciał jedynie wyrazić swoją opinię i podzielić się nią publicznie, przedyskutować temat związany z Gazetą Polską i Marszem Niepodległości. Zostaliśmy przecież tu wszyscy zwabieni rzekomą misją i przekonywani, że w takim celu powołano to medium. Nawet prof. Habermas z żydołackiej frankfurckiej szkoły Teorii Krytycznej pod koniec swojej akademickiej kariery zauważył wreszcie, że dotychczas błądził, gdyż wolna od cenzury i nacisków wszelakiego "lobby" publiczna debata jest fundamentem (stwierdził) społeczeństwa obywatelskiego (civil society) i nie powinna być niczym ograniczana.
W sukurs dołącza tu obecny szef Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego, prof. Michael Burawoy z jego ideą Socjologii Publicznej, gdzie krytyczne myślenie socjologiczne ma zejść do ludzkich mas, „pod strzechy”. W społeczeństwie obywatelskim, każdy ma być zaangażowany w sprawy publiczne i myśleć w sposób socjologiczny, czyli krytyczny. Już bez pośredników z Akademii i TV. Bez tego condicio sine qua non będziemy mieć tylko totalitaryzm, w tej czy innej odsłonie.
 
Ale wróćmy na podwórko NE. Następny cytat z wypowiedzi „naszego Kalego” odsłoni nam tajemnicę bezczelnego usunięcia tekstu blogera K. Cierpisza. Nie chodziło o regulamin (wbrew temu co redakcja NE oficjalnie podaje), ale o bieżącą politykę prowadzoną zakulisowo przez R. Oparę. Tak, tak, niestety. Okazuje się, że NE nie jest dobrem publicznym blogerów-obywateli RP, ale prywatnym folwarkiem Opary, narzędziem za pomocą którego prowadzi swoje prywatne "biznesy". Tu Wolność od Cenzury mają tylko poglądy zbieżne z bieżącą polityką i biznesowymi potrzebami (sprawami) właściciela tego medium. Oto cytat spod notki                            Apel Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza!Ryszard Opara 02.10.2011 09:13:49
 
„(...) Mam nadzieję, że wspólnie na NE zastanowimy się jak możemy pomóc GP i planom rozwojowym dziennika, gdyż wbrew niejednokrotnie krytycznej ocenie działalności NE na łamach GP - uważamy, że jest to cenna inicjatywa.”
 
Widać przy tym, że nasz rednacz ŁŁ zmuszany jest chyba do robienia czegoś wbrew swoim przekonaniom, gdyż przy sprawie taśmy Sakiewicza z wywiadem śp. Leppera, ŁŁ wyrażał swoją niechęć i dystans do środowiska GP, związanego przecież ewidentnie z michnikowszczyzną. Ale pryncypał „Kali” płaci pensję, a rodzina „młodego” żonkosia jest na utrzymaniu. Rady nie ma. Przy takim bezrobociu w Polsce, wciąż narastającym, brudna kasa przestaje śmierdzieć. Zaczęła się kasa, skończyła się misja blogera. Nieprawdaż, drogi ŁŁ?
 
A co na to ofiara ataku cenzorskiego, dawny solidarnościowy aktywista, mgr inż. Lotnictwa, Krzysztof Cierpisz (dziś na emigracji w Szwecji):
"(...)Pozostawanie we współpracy z Nowym Ekranem oznacza zgodę na łamanie prawa”, więcejna//zamach.nowyekran.net/post/41559,do-czytelnikow-i-publicystow-na-nowym-ekranie
 
 
Ale Opara, w starym żydołackim stylu jak „zdarta płyta” nadaje wciąż swoje „sprzeczności”, nie bacząc, że to już jest żałosne:
 
„(...) Istotą demokracji, (o którą wszyscy walczymy, o którą walczyli nasi ojcowie) - jest spór, różnica poglądów. Czy nam się podoba czy nie.Na NE nie ma cenzury.
Występując z projektem Nowy Ekran, kierowałem się wyłącznie jednym motywem. Chęcią stworzenia prawdziwie Polskich, niezależnych mediów. Chęcią zrobienia naprawdę czegoś dobrego dla Polski. Być może inaczej sobie niektóre rzeczy wyobrażamy, być może inne mamy metody.” -Ryszard Opara 19.10.2011 22:52:18 [pod:Żegnam czytelników Nowego Ekranu, byłem tu siedem miesięcy blogerem.]
 
T
Tą wypowiedzią jednak, „nasz Kali” zmotywował mnie do poszukania jego rodowych korzeni, kim był ojciec, matka, dziadek. Jaka jest tożsamość naszego rzekomego zbawcy. Z jakiego pnia kulturowego i  moralnego on wyrósł. Kto i w jakim duchu go wychowywał? 
  Zapytałem „wujka Google” o połączenia z nazwiskiem Opara. Wyskoczył mi „ślub Opary”, zdjęcie Richarda Opary poniżej:
 
 
 
 
 
 
    
 Więcej nic nie znalazłem, co miałoby związek z Polską i Słowianami. Dziwne, brak przeszłości rodowej, brak tożsamości. Ale może „nasz” Opara z własnej woli uzupełni nam te braki, zanim zmusi nas do głębszego i  mozolniejszego kopania w światowych danych, skąd jego ród (?).
 
 
Zapraszam do cz. III, w każdej następnej będzie coraz ciekawiej. Pan Opara, to przecież bardzo wdzięczna socjologicznie postać ;-)

KOMENTARZE

 • trudno się zorientować w słuszności wniosków z przedstawionych cytatów
  mam nadzieję, że następna część będzie napisana klarowniej.
 • @interesariusz
  Ufff, a myślałam, że to tylko mój kolor włosów winien tego, że nie mogłam sie połapać w tym, co tu napisał Autor postu. ;)
 • @interesariusz
  Wnioski są o tyle celnie sformułowane, że jakoś do pierwszego, drugiego i czwartego komentarza z pod poniższej notki Fiatowca (jak i do sedna jej samej) Pan Opara (ani żaden z jego gwardii przybocznej od Łazarza) nie raczył się kompletnie nawet ustosunkować, lecz jedynie właśnie w stricte "Kalowskim" stylu zdobył tylko na zaprezentowanie swojego "dwulicowego" podejścia z poziomu salonowego Ignoranta.

  http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/48022,nowy-ekran-lazacy-lazarz-mowil-z-regulaminu-wynika
 • @AnnaZofia
  Ja bym Pani bezkrytycznego wazeliniarstwa w stosunku do tutejszego szefostwa bynajmniej na jasny kolor "upierzenia" nie zwalał, gdyż te jakoś nigdy mi samemu nie przeszkadzało w analitycznie refleksyjnym rozeznaniu się w zastanej sytuacji.
 • Słabiutka ta prowokacja, naprawdę można celnej
  Myślę że Opara chętnie przed tobą ściągnie spodnie, by ci udowodnić, że nie jest żydem (wszak o to chodzi, zgadza się? - "żydołactwo").

  "dystans do środowiska GP, związanego przecież ewidentnie z michnikowszczyzną."

  Tak? To PiS też żydzi, zgadza się? Oj, i Adriano i Tomasz A.S., na których się powołujesz nie byliby zadowoleni.
 • @RAJan
  A gdzie Waść widzisz wazeliniarstwo? Miarkuj, miarkuj Waść!
 • Za dużo boksujących kangurów ...
  Piszesz, że jesteś ławnikiem miasta Sydney w Australii.

  http://socjologiakrytyczna.nowyekran.pl/post/37886,prawdziwa-antypolska-twarz-usa#comment_284441

  Czy znasz pochodzącego z Australii Joe Chala\"Fundacja" (Polaka, który zmienił imię i nazwisko) i Costerina (przyjaciela Pana Chala w krucjacie przeciwko Oparze)?
 • @carcajou
  Widocznie masz bardzo krótką pamięć (albo po prostu wybiórczą), skoro w mojej zachowały się jeszcze bardzo żywe wspomnienia z belwederskiej czołobitności nie świętej pamięci Lecha K. względem nie tylko żydokomuszych Judejczyków (kiedy niczym TW Bolek obrzydliwie mizdrzył się do Kwasa, gdy ten tylko przekazywał mu fotelik PRL-bisowego prezia), ale generalnie całej tej Izraelskiej nacji (jakoś nie starał się zupełnie obronić polskich interesów przed przejmowaniem polskich majątków przez żydowsko-niemieckie "przedsiębiorstwo holocaust", a wprost przeciwnie w pałacu prezydenckim dość często paradował w poddańczo-antypolskiej mycce).
 • @AnnaZofia
  Tam, gdzie bezrefleksyjność, tam i naturalną koleją rzeczy pojawia się wazelina, jako znamienny syndrom bezkręgowego konformizmu.
 • @RAJan
  Czyli PiS to żydzi, zgadza się? I taką prawdę radzisz Oparze rozpowszechniać, by się uwiarygodnił. Wiesz co by zostało z NE? Krwawa plama.
 • @carcajou
  Faktem jest tylko to, że Kaczyści nie są ani za jakąkolwiek polskością (wyżej bowiem stawiają unijne interesy izraelsko-berlińskie od suwerennie polskich), ani tym bardziej za jej niepodległością (stąd wespół z POmyleńcami w typowo targowickim duchu sprzedali Polskę federacyjnej IV Rzeszy, aby ta ją sobie zaborczo podporządkowała według wcześniejszych hitlerowskich wytycznych, choć tym razem na drodze gospodarczo-finansowej) i choć ta PRAWDA jest bezceremonialna, to nic nie przemawia za tym, aby ją dezinformacyjnie wyciszać (Pan Opara nie dość, że z PiSuarowymi Magdalenkowcami jest za Pan brat, to nawet na Bolkowo-SBeckiego kreta antysolidarnościowego nie powie złego słowa, tylko jeszcze tytularnie go gloryfikuje na swojego wałęsowego prezydenta).
 • @RAJan
  Odpowiedź nie tylko nieprawidłowa, ale i, delikatnie mówiąc, tutaj szczególnie parszywa.
  ("Tam, gdzie bezrefleksyjność, tam i naturalną koleją rzeczy pojawia się wazelina, jako znamienny syndrom bezkręgowego konformizmu.")

  "Wazelina" pojawia się tam, gdzie ktoś "węszy" korzyści dla siebie...
  PS.
  Bezrefleksyjność w upuszczaniu jadu na bliźnich nie jest prawością wolnościowca...
 • @AnnaZofia
  Dlatego też w jej obronie przecież Pani tutaj nie staje, a co jedynie swoim bezkrytycznie-konformistycznym zwyczajem bierze stronę swojego portalowego Sponsora (gdyby to Demaskator był tutaj administratorem, to wówczas zapewne nadskakiwałaby mu Pani, tak jak teraz Panu Oparze).
 • @RAJan
  Szkoda mi i czasu, i słów.
 • @interesariusz
  Jeśli puenta nie jest wystarczająco czytelna, to podam teraz jaśniej:

  Jeśli lider jest wątpliwego charakteru, to i jego projekt musi być wątpliwego celu.

  projekt: Nowy Ekran
  lider: Opara
  wątpliwy charakter: moralność Kalego (stosujący podwójny standard)
 • @carcajou
  Jeśli Adriano i Tomasz A.S. są od Sakiewicza, gdyż chyba tak mam rozumieć pana wypowiedź, to już ich problem. Pożytecznych idiotów nam w Polsce dostatek. Dwóch więcej nie robi większej różnicy.

  Nie znam się z panami: Costerinem i Joe Chalem.

  Pozdrawiam,
 • @carcajou
  "(...) Wiesz co by zostało z NE? Krwawa plama."

  - chwila, to coś tu nie gra. Skoro Zarząd Nowego Ekranu S.A. żyje w strachu przed eskimosami, to na cholerę NE korzysta z serwerów ulokowanych w Ameryce?
  Taka "pompa" z tego była zrobiona, że jesteśmy tacy bezpieczni, wolni, więc niezależni i mogą nam wszyscy potencjalni wrogowie nagwizdać.

  A teraz się okazuje, że musimy się miarkować, w układy wchodzić, kneblować usta blogerom, żeby "krwawej plamy" nie było... ???

  To ja mam w tyłku takie bohaterstwo, wolę iść nad ocean i poserfować.
 • @Demaskator.
  "Jeśli Adriano i Tomasz A.S. są od Sakiewicza, gdyż chyba tak mam rozumieć pana wypowiedź"

  Tak nie napisałem - napisałem że prezentują poglądy tak jak je prezentuje GP.
 • @Demaskator.
  "Krwawa plama" - przeciwko wszystkim jednocześnie się nie wygra, to podstawowa zasada taktyki (pomijam wtręt eskomoski)
 • @Demaskator. - mógłbyś napisać jakiś artykuł o sposobach dostania wizy...
  ...do Australii lub Nowej Zelandii???

  Są to bowiem obecnie najlepsze kierunki emigracji dla Polaków (i to nie tylko z faktu zajmowania przez te kraje odpowiednio trzeciej i czwartej pozycji w najnowszym rankingu wolności gospodarczej - http://heritage.org/index/ - ale i z faktu zamieszkiwania ich przez dość liczną Polonię, dzięki której otrzyma się choć namiastkę polskości), stąd dobrze by było wiedzieć, jak można najłatwiej uzyskać zgodę tamtejszych władz na zdobycie ich obywatelstwa (niestety obecni 20-30 latkowie nad Wisłą nie mają już czego szukać, gdyż nawet emerytur na starość zostaną przez bankrutujący ZUS pozbawieni, a na Zachodzie Europy wcale nie zapowiada się pod tym względem o wiele lepiej, gdyż i tam niewydolny system Bismarcka zmierza również ku zagładzie, wraz z kryzysem demograficznym).
 • Dodałem link, którego zapomniałem wcześniej dołączyć
  ... a warto się zapoznać z ostatnią notką szefa działu ekonomicznego i ojca chrzestnego Nowego Ekranu:

  Rezygnacja z nE - Jerzy Bielewicz
  http://finansebeztajemnic.nowyekran.pl/post/19189,rezygnacja-z-ne

  To trzeba przeczytać!
 • @Demaskator. - "Wierni Polsce"
  Zdecyduj się wreszcie - Opara służy żydom (Goldbergom) czy jest antysemitą (ma poglądy jak WIERNI POLSCE)

  http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=VGujVgFoLJQ

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY