Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
85 postów 1055 komentarzy

Biologiczno-historyczna Socjologia Krytyczna

Demaskator. - Maciej P. Krzystek, socjolog niezależny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Studiował również prawo, ekonomię oraz systemy automatyczne. Polski dysydent kulturowy, potomek rycerzy radwanitów herbu chorągwie.

Żydo-bolszewickie słupy PRL-u

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- z cyklu: Jak demaskowałem Ryszarda Oparę – fundatora Nowego Ekranu, cz. VI (socjologiczne studium przypadku)

 

Na wstępie zapoznajmy się z fragmentami książki Rafała Ziemkiewicza, pt. „Polactwo”, Lublin 2004r., str. 221
 
„(...) Po co, wróćmy do tej kwestii, był komunistom Okrągły Stół? Dlaczego musieli się nań zgodzić, choć jak pisałem, i jak jasno wynika z ustaleń historyków, bardzo długo ani im to było w głowie?
Żeby wprowadzić kapitalizm? Nie. Pod tym względem przełomem nie był Okrągły Stół, gdzie nic mądrego o gospodarce nie powiedziano, tylko ustawa gospodarcza Rakowskiego. Ta ustawa, która pozwalała swobodnie prowadzić działalność gospodarczą wyłącznie na podstawie wpisu do rejestru w gminie, właściwie położyła kres ideologicznym podstawom „ustroju sprawiedliwości społecznej”.
Żeby uwłaszczyć nomenklaturę? Nie, to też załatwiono już za Rakowskiego. Powstające wtedy masowo spółki, zakładane przez partyjnych dyrektorów, przejmowały państwowy majątek „w drodze wymiany nieekwiwalentnej” – i szlus. Po to, by sekretarze partyjni mogli się zamienić w bogatych kapitalistów, żaden stół, a już zwłaszcza okrągły, potrzebny nie był. Po prostu rejestrowali firmy i brali z banków kredyty, a banki były państwowe i zarządzali nimi ich partyjni kumple. Wyciągali też kasę z państwowych ubezpieczeń, z budżetu państwa, skądkolwiek bądź, czasem wykazując się przy tym pomysłowością, ale przeważnie na chama i na rympał.
Żeby wpuścić do kraju kapitał zagraniczny? To też zaczął robić już Rakowski, co prawda, głównie po to, by ten kapitał został ich właścicielom ukradziony. Do peerelu wpuszczono, na zasadzie pierwszej, eksperymentalnej jaskółki, tak zwane firmy polonijne. Czyli naiwnego polonusa, który przywoził kasę, oraz z „partnera krajowego”, którego aprobował teoretycznie Urząd Wojewódzki, a tak naprawdę SB. A potem było jak w starym żydowskim kawale – jeden wspólnik miał doświadczenie, drugi pieniądze, a po roku było odwrotnie.
Równie wielką rolę odgrywają w polskim biznesie do dziś innego rodzaju „przedsiębiorcy polonijni”, ci, którzy do kraju wrócili dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a wcześniej obracali za granicą kasą otrzymaną od rezydentur peerelowskiego wywiadu.”
 
Str. 240 „(...) Wałek [Wałęsa – przyp. dem.] ... Dość szybko zauważył, że komunistyczne specsłużby, mało co ruszone jakimiś tam weryfikacjami, „sprywatyzowały się” i tworzą swego rodzaju mafię – czy raczej, konfederację wielu mniejszych i większych mafii. Miały wpływy, miały swoich kapusiów w rozmaitych sferach społecznych, miały swoich biznesmenów, będących przez cała lata „słupami” dla pieniędzy służb, miały dostęp do tajnych informacji, nierozliczone fundusze. Zresztą Wałęsa nie musiał tego odkrywać, przecież właśnie o tolerowanie tego układu, w jaki przekształcały się peerelowska SB [Służba Bezpieczeństwa – przyp. dem.] i WSI [Wojskowe Służby Informacyjne – przyp. dem.] toczyła się propagandowo-polityczna walka, stanowiąca istotną część wojny na górze. Ale czy w warunkach ostrej walki o władzę miał Wałęsa interes w niszczeniu tak, potencjalnie, pożytecznego narzędzia? Wżyciu. Służyli komunie, teraz posłużą mnie Uznają we mnie nowego ojca chrzestnego, a ja ich obronię przed rozliczeniami, lustracjami, weryfikacjami i innymi pomysłami popaprańców.”
 
 
Scenariusz jak to mogło być z Ryśkiem Oparą wg Joe Chala z Australii
 
Domniemanie etap 1:
 
Ryszard Opara zwykły emigrant, który wraz z żoną Ewa dostaje się do Australii z obozu dla uchodźców w Austrii w 1980 roku. Nie siedzi on tam zbyt długo a prawie natychmiast kontaktują się z nim rożni ludzie /jedni przedstawiają się inni nie/ aż trafia na przedstawiciela Urzędu Emigracyjnego Australii.
 
Tak naprawdę to R O nigdy nie mieszkał w hostelu dla uciekinierów czy uchodźców z krajów komunistycznych.
 
Pracował w Austrii jako lekarz legalnie i tam najzwyczajniej mieszkał, bo nie miał nigdy z PRL-u problemów z otrzymaniem wizy na kraje zachodnie – Dlaczego(?).
 
Nie da się opisać tragedii wielu Polaków mieszkających w tych bardzo ciężkich warunkach. Do dziś wielu z nich tam mieszka i nikt nigdy się o nich nie upomniał, nie zaproponował wyjazdu do lepszego kraju – nawet “pies z kulawą nogą” nie zatroszczył się o nich!
 
W kwestionariuszu emigracyjnym wpisują P. Oparowie “Prześladowani uciekinierzy polityczni”, dlatego też dostają darmowe bilety lotnicze I-szej klasy i wizy stałego pobytu jako azylanci /ale pod pewnymi warunkami?/.
 
Ryszard Opara oszukał władze Australii i naciągnął ich na koszt ponad 6 tys. dolarów wyłudzając darmowe bilety lotnicze, które były przeznaczone dla prawdziwych uciekinierów politycznych z Polski – zgodnie z programem Humanitarnej Pomocy, który miał limitowane środki finansowe przeznaczone na ten cel.
 
Ryszard Opara okłamał przedstawiciela Australii stwierdzając, że jest “uciekinierem politycznym” – on i jego żona mieli wizy pobytu w Austrii i przebywali tam legalnie i mieli legalne pozwolenie na prace!
 
 Do Sydnej przybywają i już po kilku dniach dostaje on pracę jako stażysta ze średnią pensją $ 220.00 na tydzień – nie jest to dużo ani mało, ale na życie wystarczy.
 
R. Opera wie, że pracę ma zapewnioną na rok czasu /nie na dwa jak ktoś mylnie pisze/ ale musi się przygotować do egzaminu lekarskiego, który oblewa i staje przed faktem pożegnania się z pracą w szpitalu na zawsze.
 
Nie wolno mu podjąć żadnej pracy lekarza do czasu zdania tych egzaminów – wiec co robi?
 
Kombinuje jak tu:
“Oszukać australijski system”- bo wtedy było łatwo to zrobić!
 
- Pamiętam jak dziś – Wchodziło się do banku bez dokumentów i można było otwierać konta w Australii. Paszport bez problemu. Dziś po zamordowaniu arabskiego przywódcy w Dubaju, gdzie izraelscy zbrodniarze użyli prawdziwych paszportów australijskich nawet dla Australijczyka jest teraz ciężko dostać paszport.
 
 
 
Żonie R. O. i jemu żyje się średnio i nawet ma odłożone kilkanaście tysięcy dolarów na koncie aż do 1988 r.
Do 1984 r pod groźbą aresztowania dalej nielegalnie wykonuje pracę lekarza / dalszy ciąg w bardzo oczywisty sposób opisał bloger Mrożewski więc odsyłam do jego artykułów na salon24 i WordPress – nie chcę się powtarzać/
 
Co się dzieje w Polsce w 1988 r ?
 
W Polsce komunistyczni władcy doszli do wniosku, że jeżeli będą dalej tak rządzili to społeczeństwo im “łby poukręca”, wiec tworzą plan i uaktywniają rozesłane po całym świecie swoje wcześniej przygotowane wtyczki – bo już najwyższy czas wyprowadzać środki finansowe z kraju.
 
“Okradanie kraju” przybrało rożne formy; gotówka była najprostsza, ale najmniej stosowana, były też bardziej skomplikowane formy fikcyjnych zobowiązań, umów z których Polska się nie wywiązała i kontraktów za które nawet po latach RP musiałaby spłacać /i tak się stało i dzieje do dziś i będzie działo jeszcze przez wiele lat w przyszłości/, były też niekorzystne umowy /wszystko po to aby nie dać szansy nowej ekipie na jakiekolwiek rozwiniecie się czy odejście od założonej linii/
 
“Plan był bardzo prosty – pozorne oddanie władzy, ale trzon zostawał ten sam – przeszkadzanie jak tylko możliwe – pokazanie że ta władza nie daje sobie rady – wreszcie przejęcie ponowne władzy ale już na następne 50 lat.” - Czy to się udało panie Kiszczak?
 
- Historycy i publicyści mylnie oceniają gen. Jaruzelskiego w całym tym procesie z przechodzenia z “G” do “G- Nowe”. Morgiem wcale nie był on a ktoś zupełnie inny /co nie zmienia faktu, że był pospolitym zdrajcą, który błagał obce mocarstwo o to aby wkroczyło do Polski i “mordując własnych ziomków” przedłużyła jego status quo.
 
Uzurpator był bardzo słabym politykiem, finansistą żadnym a pracował tylko i wyłącznie nad jednym – Swoją postawą i prezentacją wojskową!
 
Istnieją nagrania ze spotkań z Geremkiem, Kuroniem, Michnikiem, Wałęsą i wieloma innymi “Wielkimi” politykami III RP i jawnie widać kto w nich wiedzie prymat – kto jest liderem.
 
Następują przygotowania “okrągłego stołu” pod pozorem zmiany systemu, a tak naprawdę to tylko w celu “Jawnej Zdrady Państwa Polskiego” bo do dzisiaj żadnego systemu w Polsce nie zmieniono.
 
No i rozpoczęto szkolenie i tresowanie “Bolka” – podaj łapę, aportuj, waruj – oczywiście wszystko na smyczy. Szkolenie przychodzi dość ciężko bo “Bolek” okazuje się “Kundlem” a oni zwyczajni byli do trenowania – Rasowych!
 
R. Opara jako jeden z wielu ma za zadanie przygotować plan na przyjęcie gotówki i ulokowanie jej jak najbezpieczniej w Australii, i już w marcu 1988 r ze zwykłego biednego byłego lekarza staje się milionerem przejmującym podupadającą firmę Alpha Healthcare wykupując większość akcji tej firmy /w pierwszym momencie kilkadziesiąt mln akcji/.
 
 
 
W tym czasie rozgłasza propagandę, że on sam buduje szpitale i domy starców, a to wcale nie jest prawda / wyciąg z jego rozliczonego podatku w 1985 r to $ 1.207.00 /.
 
R. Opara nie wybudował żadnego szpitala w Australii!
 
Prawdą jest, że Alpha Healthcare budowała do 1984 roku szpitale, ale kiedy wpadła w kłopoty finansowe nie wywiązała się z żadnej inwestycji po 84-tym roku /ale wtedy nie było R Opary na horyzoncie?/
 
-W miedzy czasie R. Opara poprzez ten wielki zastrzyk pieniędzy zostaje Przewodniczącym kilku spółek akcjonariuszy, które poprzez nieumiejętne „manegerowanie” i brak podstawowej wiedzy w 88/94 -8 doprowadza prawie do upadłości, a wraz z tym akcje lecą „na łeb i na szyję”. Ponieważ system zdrowia jest jak naczynia połączone w Australii omal nie doprowadza do krachu Systemu Szpitalnego w Australii.
 
Po krótkim sukcesie po 1988 do 1991/92 Alpha Healthcare wpada ponownie w kłopoty jak również załamuje się cały system Zdrowia w Australii, co zaniepokoiło pod koniec lat 90’ premiera Australii hon John-a Howard-a.
 
Przeanalizowałem wszystkie zakupione akcje przez R.Oparę wraz z jego 53. firmami i żadna akcja nie poszła nawet o 1 cent do góry, a raczej znacznie spadła wartość tych akcji /w niektórych przypadkach z $ 6.00 do 0.12 centów/ – a tu potrzeba gotówki w kraju na korzystne wykupywanie majątku /Ten temat pozostawiam do osobnego omówienia – niebawem/
 
 
 
Domniemanie etap 2:
 
Ponieważ każda polityka potrzebuje wsparcia gotówki, więc czy byli prominenci byli „wypsztykani” i oszukani oraz wplątani w długotrwale procesy oddawali pola innym?
Co prawda maja powiązania personalne, ale studnie już dawno albo wyschły albo zmieniły swoje podziemne koryta.
 
/Pomijam ponownie powiązania R. Opary z australijskim defraudantem Goldbergiem z końca lat 1988/91, bo to opisał dość klarownie pan Miroslaw Mrożewski na swoich blogach/
 
Niebezpieczna droga do nikąd!
Pieniędzy z akcji utopionych w Australii prawdopodobnie wyciągnąć się nie da zbyt wiele bez wielkich strat, więc droga prowadzi do Świdnika i Mielca.
 
W tym celu zostają utworzone i zakupiony był przez anonimową osobę pakiet 50 akcji od NEC P/L bez dokonywania rejestracji w ASIC Australia /bo to jest mało ważne i wymaga personaliów, a jeżeli ktokolwiek chciał to sprawdzić nieoficjalnie w firmie NEC Australia to mógł to zrobić bezproblemowo i było to wystarczającym uwierzytelnieniem i dowodem, że:
 
                     “Tu się ma do czynienia z poważnymi kontrahentami”.
 
 
Problem pozostał tylko jeden – wprowadzenie do businessu swojego zaufanego “PSA” Vice Ministranta, i to najlepiej z “branży”! /Bo szefowie szwindlami się nie zajmują(?!)/
 
 
Podsumujmy:
W tej orkiestrze R. Opara to najsłabsze ogniwo /ponieważ wielkie środki finansowe źle zostały ulokowane i najprawdopodobniej stracone na zawsze/
Nie powinien on grać na żadnym instrumencie – chyba, ze udając słynne “jankielowskie cymbały”.
Jednak nasz bohater ma wciąż wielkie ambicje i aspiracje kandydowania na Prezydenta RP w nadchodzących Wyborach Prezydenckich – a potem to już tylko koronacja na Króla Polalaski?
 
 Jego Wysokości
 
 
 
   OpRycha I-szego !!!
 
 
 
Tym, co tu napisałem nie miałem zamiaru w żaden sposób obrazić nikogo, ale dociec prawdy, którą nazwałem “Domniemana”.
W pierwszej wersji było zbyt dużo ostrych słów i one pasowały bardziej do tekstu, i do tego co czuję do ludzi niszczących nasza Ojczyznę i obraz naszej Matki Polki – który opluli!!!
 
 
Dygresja:
Nie chciałbym być w pana skórze panie R.O., jeśli odpowiednie organa Australii zlustrują pana z tego “śmierdzącego handlu”!
Podejrzewam, że jeśli to, co tutaj napisałem potwierdzi się /a powinno/ będzie pan miał najprawdopodobniej zakaz wjazdu do Australii?/
 
 
Fakty na podstawie których ułożyłem powyższy scenariusz /domniemanie/:
 
Przez przypadek /bo zwykle duże sprawy odkrywamy właśnie w ten sposób/ wpadłem na ślad, że od wielkiej firmy jaką jest;
 
Business Name NEC Australia Pty Ltd
Established 1969
Employees 700
Managing Director Alan Hyde ABN 86 001 217 527
Head Office Address
649-655 Springvale Road
Mulgrave VIC 3170
Australia Telephone 131 632 (International +61 3 9262 1111)
 
Ktoś wykupił pakiet 50 firm-córek, a NEC potwierdził sprzedaż tego pakietu.
Zbiegiem okoliczności jedna z tych firm jest mi dość dobrze znana.
 
Oto lista tych firm:
 
1Aropac Trading Pty Ltd 1/ 0 n.n
12 Rugby Rd,Eastwood,Australia
 
2Nejmar Pty Ltd 1/18 Raymond Wehbe Director
202 Rowe St,Eastwood,Australia
 
3Avontell Holdings Pty Ltd 2/29 Ah Chuan Liau Director
3 Hillview Road,Eastwood,Australia
 
4Tendzoom Pty Ltd 2/18 Timothy Daniel Sullivan Director
Se 11,Eastwood,Australia
 
5 Morath Investments Pty Limited 1 / 0 n.n
Unit 2,Eastwood,Australia
 
6Joe Stanton & Associates Pty Limited 2/24 Joe Stanton Managing Director
328 Rowe Street,Eastwood,Australia
 
7Varalan Pty Limited 1/16 John Harold Pearce Director
19 King St,Eastwood,Australia
 
8Everest Australia Pty Ltd 1/18 Sharon Louise Mckerrell Director
17 Culgoa Ave,Eastwood,Australia
 
9L J H Investments Pty Limited 1/16 Peter John Harper Director
31 O’keefe Crescent,Eastwood,Australia
 
10Comserv (No 3113) Pty Limited 2/20 Enzo Marchione Director
597 Blaxland Rd,Eastwood,Australia
 
11Avion Consulting And Services Pty Ltd 0/18 Sridhar Subramaniam Director
 
 
11 Munro St,Eastwood,Australia
 
12Yalloop Pty Ltd 1/18 Peter Anthony Hogan Director
6 Clanalpine St,Eastwood,Australia
 
13East Bay Investments Pty Ltd 1 /7 Ginger Sook Way Woo Director
16Second Avenue,Eastwood,Australia
 
14Ber-Qui Pty Limited 1/16 n.n
Se 7,Eastwood,Australia
 
15Richfile Pty Limited 2/20 Geoffrey Paul Bartels Director
45 Russell Street,Eastwood,Australia
 
16Auslin Investment Pty Ltd 1 / 3 Tie Hong Lin Director
22 Raimonde Road,Eastwood,Australia
 
17A & L Cosentino Pty Ltd 1/15 n.n
307aRowe St,Eastwood,Australia
 
18Blyth Trading Pty Ltd 1/14 n.n
Se 1,Eastwood,Australia
 
19M & E Facer Pty Ltd 1/14 n.n
45 Harley Cres,Eastwood,Australia
 
20Mia Fine Collection Pty Limited 1/17
25 Rutledge St,Eastwood,Australia
 
21Linnan Pty Limited 1/16 n.n
Eastwood,Australia
 
22Iverach Investments Pty Ltd 1/6 Adrian Edward Iverach Director
Eastwood,Australia
 
23Pacific Opal Management Pty Ltd 1/18 n.n
Eastwood,Australia
 
24Chasit Pty Ltd 1 / 0 n.n
Eastwood,Australia
 
25Bba System Pty Ltd 1/13 n.n
Eastwood,Australia
 
26Fjb Global Investments Pty Ltd 1 / 1 Juying Lu Director
Eastwood,Australia
 
27Lufone Pty Ltd 2/31 Michael Hanna Managing Director
Eastwood,Australia
 
28Rogut Corporation Pty Ltd 1/16
Eastwood,Australia
 
29Scuglia Investments Pty Limited 1 / 2 Lidia Scuglia Director
Eastwood,Australia
 
30Fusun Investments (Australia) Pty Ltd 1 / 2 Ji Duo Zou Director
Eastwood,Australia
 
31Jeswilco Pty Ltd 0/16 Wayne John Coote Director
Eastwood,Australia
 
32Freerange Creative Pty Ltd 1/13 Josephine Sandford Director
Eastwood,Australia
 
33Leenson Pty Limited 2/19 n.n
Eastwood,Australia
 
34Glenbett Pty Limited 1/17 n.n
Eastwood,Australia
 
35Forbin Pty Ltd 0/29 Maureen Helen Stibbard Director
 
 
Eastwood,Australia
 
36Teakin Pty Ltd 2/27 Carolyn Denise Bonnefin Director
Eastwood,Australia
 
37 Plucure Investments Pty Limited 0/13 Susan Hastings Bailey Director
 
 
Eastwood,Australia
 
38Mok Leung Development Pty Ltd 0/13 Susan Hastings Bailey Director
Eastwood,Australia
 
39Crosbie Property Holdings Pty Limited 1/6 Mary-Louise Crosbie Director
Eastwood,Australia
 
40Patonville Pty Limited 1/22 Kamil Opara Director
 
 
Eastwood,Australia
 
41Windfall Nominees Pty Ltd 1/17 Graham Stanley Smith   Director
Eastwood,Australia
 
42Sixty-Eight Elizabeth Bay Road Pty Ltd 1/nn n.n
Eastwood,Australia
 
43Bilkins Pty Ltd 1/14 n.n
Eastwood,Australia
 
44Adf Holdings Pty Ltd 1/13 Arthur Angelo Favos Director
Eastwood,Australia
 
45Trelawney Property Holdings Pty Limited 1/9 John Eymael Director
Eastwood,Australia
 
46Green World City Pty Ltd 1/8 Sein-Way Tan Director
Eastwood,Australia
 
47Astro Solutions Pty Ltd 1/15 Gunawan Samahita Director
Eastwood,Australia
 
48Kanwin Pty Ltd 1/18 n.n
Eastwood,Australia
 
49Fong & Asia Pacific Trading Pty Ltd 1/11 Zhi Hao Chen Director
Eastwood,Australia
 
50Henfin Pty Limited 1/16 n.n
Eastwood,Australia
 
 
 
Wszystkie w/w firmy miały numer prowadzenia działalności maklerskiej i wszystkie miały swoje biura w jednej małej dzielnicy Sydnej – Eastwood, w bezpośredniej styczności z dzielnicą North Ryde.
 
Opis:
Ilość zatrudnionych / staż
n.n – nazwisko właściciela nieznane
NEC – jako grupa firm
40Patonville Pty Limited 1/22, Director: Kamil Opara 
Eastwood, Australia
 
Większość z tych firm posiada kod NAICS, Code 523910 – co oznacza, że są to firmy maklerskie.
Nic w tym by nie było nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż Kamil Opara został dyrektorem tej firmy krótko przed nabyciem posiadłości przez Ryszarda Oparę i Ewę Oparę w stanie Queensland w 2001 roku, i Kamil Opara również zostaje dyrektorem trzy lata później w 2004 roku kiedy tę posiadłość państwo Oparowie zbywali za sumę 4.5 mln. dolarów.
 
Wniosek może być tylko jeden:
Kamil Opara był gwarantem przy kupnie i sprzedaży tej nieruchomości. /jest prawdopodobne, ze zaciągnięto kredyt na zakup tej wielkiej nieruchomości, i to zaciągnęła jedna lub obie te firmy -K.O. Network Support Services lub Patonville Pty Limited – /najprawdopodobniej ta pierwsza, ponieważ jak wynika z późniejszego wywodu, Patonville była zbyt blisko R. O./
 
Kamil Opara ponownie „wyskakuje w Internecie” w innej firmie:
 
KAMIL OPARA is incorporated in Australia.
 
FORMATION
Universal ID AU-66244831585
Name KAMIL OPARA
Trading Name K.O. Network Support Services
Registration Number 66244831585
Type IND
Formation Date 2009-05-04
 
OWNERSHIP & MANAGEMENT
Name history KAMIL OPARA (from: 2009-05-01);
 
——————————————————————————————————–
 
Wysłałem zapytanie do ASIC – Rejestrator firm o w/w firmę i dostałem odpowiedź:
 
 
K.O. NETWORK SUPPORT SERVICES
Kamil OPARA
We did not find a match to the name of K.O. NETWORK SUPPORT SERVICES.
/Odpowiedź: Firma taka nie istnieje/
 
Wysłałem więc zapytanie do ASIC o firmę: 40Patonville Pty Limited
i dostałem odpowiedź:
 
NamePATONVILLE PTY. LIMITED.ACN
003 879 589
Type – Australian Proprietary Company, Limited By Shares
Registration Date10/10/1989Next Review Date10/10/2012
Status – Registered Locality of Registered Office North Ryde NSW 2113
Jurisdiction Australian Securities & Investments Commission
/Brak adresu i telefonu/
 
W tej chwili przedstawione zostały 52. firmy, ale jest jeszcze jedna najważniejsza, ta 53., i właśnie natrafiłem na dokument, który wyjaśnia wszystko:
 
Jak widać adwokat pisze: “We refer to previous correspondence and now enclose a Form 604 Notice for on behalf of Patonville Pty Limited with respect to Polartechnics Limited a Form 604 for R Z Opara with respect to the same company”
 /adwokat pisze, że Patonville Pty Limited i Polartechnics Limited to ta sama firma(!)/
 
Pytam zatem:
- Po co byłemu lekarzowi 53 firmy maklerskie?
- Ktoś odpowie: “A co w tym niedozwolonego?”
Otóż odpowiadam, że 49 z tych firm, to firmy fikcyjne(!), o których istnieniu ASIC wypowiedział się jasno – “nie istniejące”.
 
Jest tam podanych kilka numerów telefonów, nazwisk – ja po prostu zadzwoniłem do kilku i się okazuje, że ludzie byli zdziwieni, iż mają jakąś firmę, a numery i rezydencje wcale nie znajdywały się we wspomnianej wcześniej dzielnicy Eastwood.
 
Joe Chal nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym temacie. Jednak dajemy szansę na powiedzenie całej prawdy panu Oparze. Wywiad w Radio Wnet nas bardzo rozczarował.
 
Autorem „Mr R. Opara – Show me the money!„ jest Joe Chal – prezes Fundacji Polsko-Australijskiej.
 
Jest żonaty, ma dwie córki i czterech synów / najmłodszy Michał ma 13 miesięcy/. Urodził się w rejonie Radzynia Chełmińskiego bardzo dawno temu. Od prawie 30 lat mieszka w Australii, ale zawsze związany z Polską. Nasza Polsko-Australijska Fundacja jego imieniem jest zarejestrowana w KRS, a zlokalizowana niedaleko Grudziądza i już działa /nie zbieramy pieniędzy a środki finansowe wypracowujemy sami/. Jest specjalistą od tleno-terapii, członkiem International Hiperbarics Association Inc. w USA. Studiował w USA /terapia respiracyjna/ i Australii / mechanika inżynieryjna/. W latach 70’ był przez kilka lat żołnierzem zawodowym LWP, ale po szykanach jakie go tam spotkały zwolnił się w 1977 r. Przez kilka lat był rolnikiem i hodowcą owiec, z którymi w tym czasie, „jako jedynymi można było się dogadać” - wspomina. W stanie wojennym zatrzymany i w latach 80’ zmuszony do opuszczenia Polski. „Wałęsałem się wtedy jak niepotrzebny śmieć po całym świecie" - dodaje. Od 1990. roku prowadzi w szkołach podstawowych w kraju “Spotkania z Australią” /uczestniczyło ponad 150 tys. osób/. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował jako niezależny kandydat na Senatora RP /zebrał wiele tysięcy głosów ale też wiele zabrakło/ Napisał kilkaset wierszy o miłości i tęsknocie oraz wiele artykułów w prasie, na blogach. Spotkał się z kilkoma koronowanymi głowami i wielkimi znaczącymi politykami – Królowa Elżbieta II, były premier Australii John Winston Howard, Prince Charles, Dalajlama, Bob Hawke, Lord Robert Leslie (Bob) Graham. Chyba jest jednym z najbardziej doświadczonych instruktorów nurkowania, blisko 5 tys. nurkowań, ponad 3 tys. godzin pod wodą, a nurkuje od 1969 roku. Maniak filmowania podwodnego /posiada ponad 2 tys. niepublikowanych filmów przyrodniczych z rejonu Australii/.

KOMENTARZE

 • "Mr. R Opara - Show me the money! "
  Zostań w swym gnieździe mały sokole.
  Nie zmieniaj tego co przodkowie dali!
  I bądź tu! U siebie, na swym padole.
  Choċby ci obcy złote góry obiecali!

  Joe Chal – autor

  Artykul rowniez dostepny i bardzo popularny na:

  http://joechal.salon24.pl/400655,joe-chal-mr-r-opara-show-me-the-money

  http://www.mediarp.pl/polityka/joe-chal-mr-opara-show-money-2-16632,1903.html?fb_ref=facebook&fb_source=timeline
 • WIEC CO TAKIEGO ZLEGO ZROBIL TEN OPARA? MASZ DOWODY?
  @ Demaskator czyli Maciej P. Krzystek

  Zadalem sobie wysilek, zeby przeczytac twoj dlugi tekst. Zawiera on wiele informacji zbednych, nie zwiazanych z glowna wiadomoscia, oraz jest zle napisany.

  Jednak przeczytalem go, a uczynilem to w celu znalezienia w nim jakichs dowodow na prawdziwosc twojego twierdzenia, ze Opara jest "zydo-bloszewickim slupem PRL-u" (bo to wlasnie jest glowna wiadomosc twojego tekstu, prawda?). I nie znalazlem takich dowodow i faktow.

  Natomiast znalazlem negatywne, nie poparte faktami twierdzenia o Oparze, np. ze "Kombinuje jak tu: “Oszukać australijski system.” " Gdzie sa twoje dowody na to, ze Opara kombinuje, czy kombinowal jak oszukac australijski system?

  Albo gdzie sa twoje dowody na to, ze Opara rzekomo byl wtyczka komunistycznych wladcow, ktorego zadaniem bylo zaplanowac przyjecie gotowki wyprowadzanej z Polski przez tych komunistycznych wladcow i ulokowac te gotowke bezpiecznie w Australii?

  Czy nie jestes KOMPULSYWNYM KLAMCA I OSZCZERCA?

  Kompulsywni klamcy i oszczercy to ciekawe stworzenia. Jakie sa powody tego, ze tak klamia i oczerniaja, wkladaja tyle energii w te dzialalnosc? Czy, na przyklad, ich celem nie jest odwrocenie uwagi od swoich wlasnych, realnych przywar?

  A moze to ty jestes oszustem finansowym powiazanym z wladza komunistyczna, albo ktos w twojej rodzinie jest takim oszustem?

  Czy atakujesz Opare z powodow osobistych? Czy np. prosiles go, zeby dal ci wsparcie finasowe, a on tego nie uczynil?

  A moze mialbys jakis inny motyw osobisty w tym, zeby klamac na temat Opary i oczerniac go?

  Mam nadzieje, ze nie mialbys nic przeciwko sledztwu dziennikarskiemu odnosnie do twojej osoby?
  :)
 • KTO CIE TAK "WYKSZTALCIL"? :)
  @ Demaskator, czyli Maciej P. Krzystek, PS.

  Twierdzisz, ze jestes absolwentem Uniwerstytetu Szczecinskiego.
  Czy to na tym uniwersytecie nauczono cie podawac niepoparte dowodami twierdzenia? Czy nauczono cie na nim klamac i oczerniac?

  Twierdzisz: "Tym, co tu napisałem nie miałem zamiaru w żaden sposób obrazić nikogo"

  ---- No jasne, ze nie! :)

  RE: ale dociec prawdy, którą nazwałem “Domniemana”"

  --- Czy dociekanie prawdy to niepoparte dowodami (faktami) twierdzenie czegos? Czy te definicje "prawdy" tez wyniosbys z wiadomego uniwersytetu? Czy mialbys cos przeciwko temu, zeby dziennikarz sledczy zapytal o te definicje odnosnego rektora?
  :)
 • @Marky 13:14:31
  Panie Marky, panu zaś to nie tylko wykształcenia brakuje, ale kultury osobistej i ogłady zarazem.

  Ponadto, czytanie ze zrozumieniem, to ewidentnie nie jest pana mocną stroną. Joe Chal -autor problemowego dla pana tekstu, nie pisze pod pseudonimem "Demaskator."

  Więcej: na uniwersytecie, to naukę się dopiero zaczyna, a nie kończy. Tam się pan tylko dowie, co główny nurt ma do powiedzenia, ten uwikłany polityką. Proszę mnie rektorami polskich uczelni nie rozśmieszać, to przecież jest kadra ostatniego bastionu stalinizmu w Polsce, obok panów w togach z tzw. wymiaru "sprawiedliwości". Jak pan już weźmie korepetycje z czytania ze zrozumieniem, to proszę zajrzeć na portal www.nfa.pl Tam się pan dowie czym są polskie uniwersytety i skąd się wzięła kadra tam "nauczająca".

  Tym usilnym, na przekór faktom, klakierowaniem w przegranej sprawie (Opary), proszę się więcej nie ośmieszać.
 • @Demaskator. 13:51:02
  Wściekłość to domena ludzi mało inteligentnych,

  którzy są albo opłacani albo jest to wynikiem aktu desperacji.

  Nie przejmowałbym się tym panem “Marky”

  Pozdrawiam
 • @AussieJC 14:20:25
  Panie Joe Chal.

  Podpisuje się Pan pseudonimem "AussieJC" - udając jakiegoś eksperta, tymczasem jest Pan albo chorym umysłowo albo zwyczajnym kłamcą - patologicznym. Nie wiem jaka jest Pana motywacja, przypuszczam, że zwyczajna zazdrość i zawiść - człowieka, który nic w życiu nie osiągnął i
  że bezpodstawne dokuczanie innym - widocznie sprawia przyjemność.

  Wszystko co Pan opisuje - jest całkowicie niezgodne z prawdą, albo tak daleko od prawdy odbiega, że szkoda czasu na dyskusje z Panem.
  Np: Kamil Opara to nazwisko mojego syna, ale w latach w których Pan podaje go jako "gwaranta" transakcji zakupu, Kamil miał 10 lat.
  Jedyna spółka, z listy 50-ciu, które Pan wymienił i którą miałem coś wspólnego, kiedykolwiek - to Patonville. Firma Alpha Healthcare, w ogóle nie istniała w 1984r, nie mogła więc budować szpitali. To właśnie ja stworzyłem te firmę w 1989r Itd itp.itd itp.

  Nie będę się Panu więcej tłumaczył, kogo to zresztą obchodzi. Brednie, które Pan "tworzy" i pisze są po prostu wytworem chorej wyobraźni. Życzyłbym sobie, żeby Pan (i Pana koledzy) - łaskawie się ode mnie "odczepili" - ale zdaję sobie sprawę, że to raczej mało prawdopodobne.

  Życzę Panu - "Zostań Pan z Bogiem" - może Pan Bóg pomoże Panu w lepszym zrozumieniu świata.
 • @Demaskator. 13:51:02
  Udowodnij, ze mi brakuje wykształcenia, kultury osobistej i ogłady. Potrafisz? Czy twierdzisz, ze w twoim tekscie ja czegos nie przeczytalem "ze zrozumieniem", czy cos przeczytalem z niezrozumieniem? Konkretnie co by to bylo? Podaj, zacytuj. Potrafisz? Dlaczego informujesz mnie, ze jakis "Joe Chal", autor jakiegos rzekomego "problemowego" dla mnie tekstu (co to niby za tekst?), nie pisze pod pseudonimem "Demaskator"? Czy ja gdzies stwierdzilem, ze on pisze pod pseudonimem "Demaskator"? Gdzie tak niby stwierdzilem? Czyzbys twierdzil, ze to nie ty, a ten Joe Chal jest autorem powyzszego tekstu zatytulowanego : "Zydo-bolszewickie slupy PRL-u"? To dlaczego tekst nie jest podpisany "Joe Chal"? Dlaczego przypisalbys jego autorstwo sobie? Czemu informujesz mnie, ze na uniwersytecie nauke sie dopiero zaczyna, a nie konczy? Znaczy, ze tym domniemanym faktem usilujesz usprawiedliwic to, ze podajesz (silnie oskarzycielskie) twierdzenia o Oparze bez podania dowodow na ich prawdziwosc? Czy twierdzisz, ze polskie uniwersytety,w tym Uniwersytet Szczecinski, ktory, jak wydajesz sie twierdzic, ukonczyles, maja niski poziom nauczania, bo ich kadra jest kiepska? Czy tym samym przyznajesz, ze twoje wyksztalcenie jest kiepskie, bo ukonczyles polski uniwersytet? :)
  Czy twierdzisz, ze ja powinienem wziac "korepetycje z czytania ze zrozumieniem"? Dlaczego bys tak sugerowal? Czy dlatego, ze wedlug ciebie ja nie czytam ze zrozumieniem? Udowodnij, ze nie czytam - podaj konkrety. Potrafisz? Przy okazji, wiec sa korepetycje z czytania ze zrozumieniem? Czy ty brales, wzglednie bierzesz, takie korepetycje? A czy sa korepetycje z prawdomownosci, wlaczajac udowadnianie prawdziwosci twierdzen, nie klamanie i nie oczernianie? Jesli tak, czy nie sadzisz, ze powinienes je wziac?
  Czy twierdzisz, ze ja usilnie, na przekor faktom, klakieruje Oparze, oraz sie osmieszam? Udowodnij, ze to robie. Wiec niby sprawa Opary jest przegrana? Co bys przez to rozumial? Czy to, ze zgodne z prawda (faktami) sa twoje, czy "Joe Chala" twierdzenia, np. ze Opara kombinuje, zeby oszukac system australijski, albo ze jest wtyczka komunistycznych wladcow? Jesli tak, to podaj te fakty. Potrafisz? Czy zarzucajac mi dzialanie wbrew faktom, nie zarzucasz mi wlasnego zachowania? Nadal klamiesz i oczerniasz, prawda?
  PS. "Joe Chal" - jak rozumiem, autorytet dla ciebie - jest bylym zawodowym wojskowym z komuny, czyz nie tak?
 • DO GODNYCH SZACUNKU UCZESTNIKOW
  Zadaje pytania Demaskatorowi w zwiazku z jego (nie jego? :)) tekstem na temat p. Opary, wylacznie dlatego, ze interesuje mnie prawda odnosnie do tego ostatniego (faktycznie, interesuje mnie tez prawda odnosnie do "Demaskatora," mianowicie dlaczego mysli i twierdzi tak, jak mysli i twierdzi, etc.). Gdyby fakty pokazywaly, ze Opara zrobil, czy robi cos zlego, zakceptowalbym to natychmiast. Jednak, poki co, fakty nie wydaja sie tego pokazywac zupelnie. W istocie, fakty wydaja sie pokazywac, ze Opara prowadzi dzialalnosc korzystna dla Polski i Polakow, m.in., jak rozumiem, finansujac Nowy Ekran. Z tego powodu, poki co, mam dla niego bezinteresowny szacunek. Fakty wydaja sie tez pokazywac, ze twierdzenia "Demaskatora" czy "Joe Chala" na temat Opary sa klamliwe i oszczercze. Inne moje komentarze na tym forum (oraz na innych forach) sa dowodem na to, ze w stosunku do innych osob zachowuje sie identycznie jak w stosunku do Demaskatora, tzn. zadaje im pytania, w celu dotarcia do prawdy.
 • @AussieJC 14:20:25
  Hello, AussieJC ! :)

  AussieWC, czy twierdzisz, ze ja, Marky okazuje wscieklosc, i ze jestem malo inteligentny? Jesli tak, podaj odnosne dowody, fakty. Mam na mysli: dowody i fakty, nie, jak w odniesieniu do Opary, insynuacje. Potrafisz?

  Dalej, czy twierdzisz, ze ja, Marky, jestem oplacany? Jesli tak, to przez kogo (podaj imie i nazwisko tej osoby) i w jakim celu? Udowodnij, ze jestem oplacany. Potrafisz? Cio wedlug ciebie, Aussie-JC, jest "wynikiem aktu desperacji"? Czy moja rzekoma wscieklosc? Jesli tak, prosze udowodnij prawdziwosc swego twierdzenia - podaj odnosne fakty. Potrafisz?

  Jesli nie potrafilbys podac wspomnianych dowodow i faktow, czy nie wyszloby na to, ze klamiesz, jak, nie przymierzajac, trep peerelowski?
  :)
 • CZY JOE CHALL NIE ZARZUCA OPARZE WLASNYCH ZACHOWAN?)
  Pod tekstem - hm! - wdziecznie zatytulowanym "Zydo-bolszewickie slupy PRL-u" czytam zyciorys, jak rozumiem, Joe Challa (jesli to nie jego zyciorys, prosze mnie poinformowac). Z zyciorysu wynika, ze w latach 70-ych zeszlego wieku, czyli za Gierka, w komunie, Joe Chall byl zawodowym wojskowym w tzw. Ludowym Wojsku Polskim, i ze zwolnil sie z tego wojska w 1977 roku, po domniemanych "szykanach jakie go tam spotkały." A w ktorym roku Joe Chall zaczal pracowac w wojsku? Jakie konkretnie byly te rzekome "szykany" przeciwko niemu? Nastepnie hodowal owce. Czynil tak do stanu wojennego, w ktorym zostal "zatrzymany." Co konkretnie znaczy: "zatrzymany", i za co zatrzymany? Czy np. za hodowle owiec? Albo czy np. zatrzymano go za rozrabianie po pijanemu? Nastepnie w latach 80-ych - czyli konkretnie w ktorym roku? - zostal rzekomo "zmuszony do opuszczenia Polski." Kto go zmusil, i konkretnie jak? Nastepnie „[wałęsał] się jak niepotrzebny śmieć po całym świecie." Gdzie konkretnie sie walesal? Co konkretnie znaczy, ze "walesal sie" jak "niepotrzebny smiec"? A jak konkretnie znalazl sie w Australii? Obecnie zas Joe Chall wydaje sie oskarzac Ryszarda Opare, innego polskiego imigranta w Australii, o m.in. oszukiwanie rzadu australijskiego oraz bycie wtyczka wladcow komunistycznych. Joe Challe nie wydaje sie posiadac zadnych faktow i dowodow na poparcie swoich oskarzen. Czy biorac pod uwage to, ze Opara prowadzi pozyteczna dla Polski dzialalnosc, m.in. finansuje patriotyczne website Nowy Ekran, oskarzenia Joe Challa pod adresem Opary nie maja na celu zaszkodzenie dobru Polski i Polakow? Czy w istocie Joe Chall nie zarzuca Oparze wlasnych zachowan, zeby odwrocic od tych zachowan uwage? A moze to Joe Chall m.in. dostal sie do Australii po tym, jak niezgodnie z prawda twierdzil, ze byl przesladowany w Polsce? Moze to Joe Chall byl czy jest wtyczka wladz czy sluzb komunistycznych?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY